Aż trudno w to uwierzyć, ale od początku istnienia bloga ukazało się już aż 200 wpisów na Czasie Gentlemanów! Można by z tego wydać niezłą książkę. Póki co będziemy się cieszyć innymi książkami, a jedną mamy specjalnie dla Was.

Skoro jest okazja, organizujemy specjalny konkurs. Zasady są proste, a nagroda niczego sobie. Do wygrania jest bowiem książka Adama Granville’a Gentleman. Mam zasady. Wystarczy napisać co jest symbolem gentlemanów.

Na wstępie należą się Wam najserdeczniejsze podziękowania za regularne odwiedzanie bloga. Gdyby nie Wasze zainteresowanie nie powstałoby nawet dwadzieścia wpisów. Więc, nie przedłużając: DZIĘKI i zapraszamy do konkursu!

Zasady

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy pod tym wpisem dodać własny komentarz, w którym napiszecie co według Was jest najtrafniejszym symbolem gentlemana. Symbol powinien być możliwie nieskomplikowany i materialny, tak aby można go było oddać graficznie. (Np. symbolem rycerza mógłby być miecz, zbroja, albo nawet zamek)

Dajcie upust fantazji, ale tak, żeby nas przekonać do swojej opinii. Skojarzenia absurdalne wymagają uzasadnienia, żeby uznać za poprawną odpowiedź. (Jeśli uważasz na przykład, że symbolem gentlemana jest statek kosmiczny, musisz to uzasadnić! Jak nas przekonasz uznamy odpowiedź.)

Nagroda

Nagroda w konkursie

Książka, którą możecie wygrać jest obszernym kompendium wiedzy na temat świata otaczającego dzisiejsze elity, które wciąż nazywają się gentlemanami. Znajdziecie w niej mnóstwo informacji z zakresu męskiej elegancji, szycia na miarę i dobierania odpowiednich dodatków. Są rozdziały o alkoholu, tytoniu, herbach, honorze, a nawet osobistej ochronie. Trudno byłoby to wszystko wymienić. Trzeba zobaczyć samemu.

Gentleman. Mam zasady jest opracowaniem w dużym formacie, z licznymi ilustracjami i w twardej oprawie. Prezentuje się imponująco. Więcej się dowiecie z naszej recenzji: Gentleman ma zasady. Książkę ufundowało wydawnictwo Bosz.