Mężczyzna powinien być przygotowany na możliwie wiele sytuacji. Dlatego tak przydatnym urządzeniem okazuje się zwykły scyzoryk. Można nim otworzyć wino, przypiłować paznokcie, a niekiedy nawet obciąć końcówkę cygara. Oczywiście przyda się też do naostrzenia kija na ognisko, przecięcia drutu, przykręcenia śruby i wielu innych czynności. Te szwajcarskie są niezwykle trwałe, oferują niezliczone kombinacje narzędzi, a do tego bywają całkiem estetyczne, na przykład wykończone drewnem. Nosicie przy sobie scyzoryk na wszelki wypadek?

scyzoryk’Dzięki wieloletniej tradycji, najwyższej jakoœci oraz nowatorskim rozwiązaniom, szwajcarskie scyzoryki firmy Wenger uznawane są za najlepsze na œwiecie.

EvoWood S 557 to najnowszy model nawiązujący do klasycznego wzornictwa scyzoryków szwajcarskich. Uchwyty wykonane są z trwałego drewna orzechowego najwyższej jakoœci. Scyzoryk ten ma 21 zastosowań.

Funkcje i narzędzia:

– główne ostrze
– szczypce
– klucz do nakrętki
– narzędzie do gięcia drutu
– narzędzie do cięcia drutu
– narzędzie do usuwania izolacji
– nożyczki z samoostrzącymi się, ząbkowanymi krawędziami
– œśrubokręt krzyżakowy z system blokującym
– śœrubokręt płaski z system blokującym
– otwieracz do puszek
– otwieracz do butelek
– pilnik do paznokci
– narzędzie do czyszczenia paznokci
– rozwiertak
– korkociąg
– szydło
– kółko na klucze

Historia firmy WENGER ma ponad 100-letnią tradycję. Pierwszy raz nazwa ta pojawiła się w 1907 r., choć noże i narzędzia produkowano już od 1893 r. Na początku były to tylko sztućce i proste noże, a pierwszy scyzoryk przeznaczony dla armii szwajcarskiej pojawił się w 1901 r., wtedy też przyjęła się nazwa „oficjalny nóż armii szwajcarskiej”.
Od tego czasu WENGER rósł w siłę nieprzerwanie tworząc nowe kolekcje i modele scyzoryków. W 1992 r. scyzoryk WENGER został oficjalnym nożem astronautów NASA i poszybował w przestrzeń kosmiczną. Wtedy też zyskał olbrzymią popularnoœć na całym œwiecie. Firma praktycznie każdego roku wprowadza nowe serie, coraz nowocześœniejsze i doskonalsze, powodując przyspieszone bicie serca każdego kolekcjonera. Z taœśm montażowych, na których każdy scyzoryk jest składany ręcznie, schodzą dziennie tysiące noży o najwyższej œświatowej jakoœci, ciesząc podróżników, turystów, survivalowców i wszystkich mężczyzn, bo każdy znajdzie w tej ofercie cośœ dla siebie.”

Producent: WENGER
Sklep: Scyzoryki.pl
Cena: 296,90 zł

Zdjęcie i opis produktu pochodzi ze strony sprzedawcy.
Czym jest seria Gadżety Gentlemana?