Już jakiś czas temu muszki uległy krawatom, oddając im pierwszeństwo do zdobienia naszych kołnierzyków. Mimo że obecnie wydają się nieco passé, każdy mężczyzna z przyjemnością sięgający po klasyczną męską elegancję w końcu zacznie myśleć o sprawdzeniu się w muszce. Nie ma w nich bowiem nic złego, a odpowiednio dobrane mogą tylko podkreślić nasz charakter. Trzeba będzie się jednak nauczyć je wiązać!Czas-Gentlemanow-Muszka

Jakie muszki?

Już sam tytuł tego wpisu sugeruje, że nie wszystkie muszki biorę pod uwagę. Tak! Tylko muszki wiązane ręcznie nadają się dla eleganckiego mężczyzny. Wszystkie opcje związane fabrycznie są dla osób, które raz na jakiś czas chcą się przebrać za eleganta. To tak, jakby sobie kupić krawat na gumce. Myślę, że jedynym powodem, dla którego nadal zdarzają się ich amatorzy, jest to, iż mało kto potrafi wiązać muszki i wszyscy obawiamy się, że jest to bardzo trudne i nie warto się męczyć.

Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Mi osobiście nauka wiązania muszki zajęła około pięciu prób, do momentu, w którym byłem całkiem zadowolony z efektu. W dodatku uczyłem się z szablonu. Obecnie porządne zawiązanie muszki zajmuje mi nieco więcej niż zawiązanie krawata, a efekt jest nieporównywalny. Gwarantuję, że czując się pewnie w takiej ozdobie zostaniecie dobrze zapamiętani na każdym spotkaniu. Wbrew pozorom, odpowiednie zestawienie muszki z resztą stroju sprawi, że będziecie wyglądać nowocześnie i stylowo, a wcale nie retro.

<<Zobacz też: Jak łączyć kolory w męskiej elegancji – podstawy>>mucha2

Muszkę zszytą fabrycznie można też łatwo odróżnić od tej wiązanej ręcznie, choć zdarzają się błędy w osądzie. Muszki zszytej, dobrze przypominającej wiązaną jeszcze nie widziałem. Z drugiej strony wiązane niekiedy można pomylić. Osoby doświadczone potrafią zawiązać swoją tak perfekcyjnie, że wydaje się, iż taki węzeł nie mógł wyjść pod ręki człowieka. Uwaga na ten temat będzie oczywiście komplementem dla właściciela. Niemniej już odrobina praktyki pozwala dodać sobie bardzo dużo uroku. Polecam chociaż spróbować. Ja sam po pierwszych próbach bardzo się do nich przekonałem i stopniowo pracuję nad powiększeniem własnej kolekcji muszek.

<<Zobacz też: Jak nosić koszulę – w spodniach czy na wierzchu?>>

Sposób wiązania

Nie będę opisywał słownie techniki wiązania muszki, gdyż byłoby to zbyt karkołomne zadanie. Poniżej zamieszczam film instruktażowy. Mam nadzieję, że udało mi się jasno przedstawić tę kwestię.

Przydać się może również instruktaż graficzny. Znaleźć ich można całe mnóstwo w internecie. Na przykład tutaj.

Ciekaw jestem czy jest wśród nas wielu amatorów muszek. Ujawnijcie się proszę!

Ciekawe propozycje much wiązanych

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!