Dobrego wina nie można otwierać byle jak, ale też nie powinno się przesadzać z fikuśnymi metodami i narzędziami. Najlepszy efekt daje prostota połączona z funkcjonalnością, a jeśli do tego można dorzucić piękny wygląd, to wiemy, że trafiliśmy na ideał. Taki jest właśnie ten barmański korkociąg, na który przypadkiem ostatnio trafiłem.Czas-Gentlemanow-korkociag

Korzystałem już ze zwykłych sztywnych korkociągów, przy których czasem łatwo się poplamić przypadkiem wylanym winem. Używałem tych „pajacykowych” korkociągów z ramionami (zawsze wydawały mi się nieco za duże i brzydkie). A nawet posługiwałem się tym dziwacznym urządzeniem chwytającym gwint i przy pomocy specjalnej dźwigni wyciągający korek. Ten ostatni jest nieporęczny, ciężki i przez swoje skomplikowanie ma wiele punktów, które mogą się popsuć. Natomiast już zupełnie pozbawione duszy są korkociągi elektryczne, w których wciskamy przycisk i słyszymy jedynie buczenie urządzenia.

Odkąd pierwszy raz zobaczyłem, jak profesjonalni barmani i kelnerzy posługują się składanymi korkociągami z dźwignią, zapałałem do nich sympatią. Są proste, można je schować w kieszeni i pozwalają z wielką łatwością wyciągać korek, bez ryzyka, że się coś rozleje. Obecnie korzystam wyłącznie z takich, jednak żaden z moich nie umywa się pod względem estetyki do tego ze zdjęcia. Aż nie mogę się na niego napatrzeć.

Na poniższym video widać, jak się korzysta z takiego korkociągu (od 3.13):

„Korkociąg ze stali nierdzewnej.
W rączce ukryty jest nożyk do folii i otwieracz do butelek.
Korkociąg wraz z etui zapakowany w ekskluzywne pudełko z eko-skóry w kolorze ciemnego brązu (20x15x5,5cm).

Właściwości:

  • Korkociąg dł.15cm
  • Etui na korkociąg: ciemny brąz, z tyłu dwie szlufki, zapinane na zatrzask, dł 15cm, szer.6cm
  • Producent: Legnoart
  • Fason: Ghemme”

Korkociąg Ghemme możesz znaleźć między innymi tutaj:

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony sprzedawcy.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!