W tym odcinku odpowiadam na pytanie o łączenie kolorów i wzorów swojego stroju. Są też pojedynki, nałogi, przejście na „ty”, problem pocenia się i lekcja poprawnego zadawania pytań. Zapraszam do nowego odcinka pytań i odpowiedzi!kolory i wzory

W dziewiątej odsłonie serii skupiam się w dużej mierze na wyglądzie. Osoby mające problem z poceniem się w koszuli i garniturze znajdą tu rozwiązanie. Omawiam też kwestię trapiącą większość nowych adeptów klasycznej męskiej elegancji – jak łączyć wzory i kolory różnych ubrań. Dostaję takich pytań wiele i warto odpowiedzieć na nie jasno i wyraźnie. Znalazło się tutaj także kilka ciekawych kwestii dotyczących postępowania i charakteru. Jest pytanie o powrót do pojedynków lub jakiejś ich uboższej wersji. Są też wątpliwości dotyczące nałogu oraz relacji klient-usługodawca.

Ostatnia kwestia, pozornie dotycząca wyglądu, wydaje mi się jedną z najbardziej istotnych. I nie chodzi tu tylko o komunikację między nami. Zawarta tam rada przyda się Wam jeszcze wielokrotnie w życiu.

Tym razem jest mniej pytań niż ostatnio, ale musiałem nieco rozwinąć odpowiedzi. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.

Pytania z tego odcinka:

1 – Jak zapobiec poceniu się w koszuli i marynarce?
2 – Jak dobrać kolor i wzór krawata oraz poszetki do garnituru i butów?
3 – Czy można kogoś wyzwać na honorowy pojedynek pięściarski?
4 – Kiedy można przejść na „ty”, gdy jest się klientem?
5 – Czy nałóg wyklucza z grona gentlemanów?
6 – Triki na atrakcyjniejszy wygląd – czyli jak zadawać pytania, żeby otrzymać odpowiedź?

Tym razem przeciągnąłem nieco nagrania i przy montażu musiałem usunąć pytanie otwarte, w którym prosiłem Was o wypowiedź. Ale nadal będę Wam bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie dotyczące poruszanych w tym odcinku tematów oraz strony technicznej filmu.

Do poczytania:

Jak układać poszetkę
Jak zawiązać krawat – dwa proste węzły
Pięć najpopularniejszych mitów pojedynkowych
Pojedynki publiczne we Francji
Kiedy zwracać się do innych per „Pan”/”Pani” w sieci