Czy wiązanie butów może wpłynąć na ich elegancję? Tak! Dziś przedstawię trzy triki, które ułatwią Ci życie i sprawią, że Twoje formalne buty będą prezentowały się lepiej.
Z uwagi na święta i długi weekend nie miałem niestety czasu na przygotowanie w pełni ambitnego materiału dla Was. Niemniej nie chciałem po raz kolejny zostawiać Was z niczym, więc postanowiłem nagrać film na temat dość błahy, ale przydatny w życiu. Te triki chciałem pokazać już wcześniej, lecz nie pasowały do żadnego z minionych materiałów. Obecna okazja wydaje mi się zatem dobrym momentem na taki mały eksperyment. Nie traktujcie więc tego materiału zbyt poważnie.
Przez małą ilość czasu, udało mi się jedynie przygotować film, więc o wyrozumiałość proszę osoby, które wolą czytać. Możliwe, że w przyszłości dorobię do niego zdjęcia i opis, choć nie będzie to łatwe z uwagi na naturę sprawy. Zwłaszcza trudno byłoby te ruchy zilustrować.
Pozdrawiam i trzymajcie klasę!
Zobacz też:
Czy zdejmować buty wchodząc do czyjegoś domu?
Eleganckie buty na lato – poradnik zakupowy + stylizacje
Pierwsze klasyczne buty – zmiana wizerunku
Eleganckie buty do garnituru – jakie wybrać
Lustrzany połysk na butach – jak go osiągnąć
Espadryle – wszystko co musisz o nich wiedzieć
Wbrew pozorom całkiem ciekawy i dość przydatny jak dla mnie materiał.
Pierwszy trik czasem wystarczy i nie trzeba korzystać z trzeciego. Węzeł płaski oprócz tego, że lepiej wygląda to również lepiej trzyma niż babski.
Łukaszu, materiał z cyklu „podstaw nigdy za wiele”. Doskonały artykuł, który rozwiązał u mnie 2 z 3 problemów: oba w zakresie triku nr 2. O ile na derbach krzyżowanie wygląda jeszcze ok, to na butach z zamkniętą przyszwą, zwłaszcza jasnych, już niekoniecznie. Nieparzyste dziurki – genialne i proste. Bez znajomości tej sztuczki musiałem wiązać buty nieco dziwnie: jedna część sznurowadła szła równolegle do buta od wewnętrznej strony, a druga zygzakiem po dziurkach opasając tą idącą prosto. Wiązanie wychodziło po wewnętrznej stronie buta. Mimo że skuteczne, to ani wygodne, ani eleganckie. Szczerze mówiąc, to w tematyce butów przydałby się też artykuł… Czytaj więcej »
Dziękuję! Cieszę się, że mogłem pomóc.
Może kiedyś faktycznie przyjrzałbym się dokładniej sznurówkom, ale to chyba za jakiś czas, jako podobny przerywnik.
Świetny artykuł. Będę częściej odwiedzać Twojego bloga 🙂
Bardzo mi miło!
Alternatywa dla pkt 1.
Pierwsze wiązanie normalnie, ale drugie (pętelka) prowadzona od zewnętrznej strony (w przeciwnym kierunku niż normalnie). Chyba łatwiej się przyzwyczaić do takiego wiązania.
Panie Łukaszu, gorąco dziękuję! Wieczorem wybieram się na spotkanie i chyba po raz pierwszy będę miał tak dobrze zawiązane buty. O ile, oczywiście, uda mi się zapamiętać, bo filmik oglądałem chyba z sześć razy. Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Powodzenia!
Niedawno dowiedziałem się, że można wiązać buty na różne sposoby. Najciekawszy węzeł, to moim zdaniem tzw. Berluti knot. Trochę trudny za pierwszym razem, ale ładnie się układa i przede wszystkim trzyma się choćby nie wiem co. Może zrobiłby Pan uzupełnienie filmu z tym właśnie węzłem. Po angielsku jest na youtube filmik instruktażowy, którego autorem jest Kirby Allison.
Bardzo dziękuję za Pana twórczość i holistyczne podejście do tematu bycia gentle.
Ciekawy węzeł. Muszę kiedyś spróbować.
Temat, jak napisałeś, „dość błahy ale ja nie miałem pojęcia, że da się zawiązać sznurówki, aby ładnie się układały. Dzięki! 🙂
Dzień dobry, czy można się dowiedzieć jaki jest producent oxfordów z miniaturki zdjęcia i gdzie można takie nabyć?
To Partenope.