Czy polscy politycy potrafią korzystać z parasolek? Zwłaszcza w towarzystwie kobiet. W tym materiale podejmiemy się analizy wydarzenia ze świata polityki, które mocno zahacza o savoir-vivre.

W piątek miała miejsce konferencja prasowa prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, podczas której zaczął padać deszcz. Pojawiła się na scenie parasolka, która była przyczyną nieporozumienia i w efekcie wywołała falę krytyki. W tym materiale zastanowimy się co mówi savoir-vivre, etykieta zawodowa i protokół dyplomatyczny o użyciu parasolek. Ocenimy czy ktoś popełnił tu błąd, a jeśli tak, to kto?

Uprzedzam, że korzystamy z tej sytuacji wyłącznie do celów edukacyjnych, by wyjaśnić niektóre niuanse związane z dobrymi manierami. Trzymamy się za to z dala od polityki i nie ma tu znaczenia kto jest bohaterem tej sceny, jakie ma poglądy i do jakiego ugrupowania należy. Proszę utrzymać ten dystans również w komentarzach.

 

Ten materiał to głównie komentarz w formie wideo. Z planowanych 3-4 minut oceny wyszedł długi film, a mimo wszystko nie udało się ująć wszystkich niuansów, jak choćby wyjaśnienia znaczenia precedencji, która grała tu pierwsze skrzypce. Zupełnie innym wątkiem są nasze prywatne preferencje czy chcemy mieć urzędników skupiających się na jednostkach czy urzędzie.

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!