Jak wiecie, pianę do golenia można wyrabiać na kilka sposobów. Jednym z nich jest zrobienie jej w kubku. Rzecz jasna wiele naczyń znalezionych w domu nada się do tego zadania, ale nie ma to jak specjalnie zaprojektowany do tego celu kubek. Poniżej prezentuję jedną z najładniejszych wersji, jakie można kupić.Kubek do wyrabiania piany Edwin Jagger

„This smart, traditional style porcelain shaving soap bowl with handle is marked with the Edwin Jagger logo and is a great shaving accompaniment, a wonderful gift for dedicated wet shavers. Dimensions – Diameter 10.5cms; including handle 13cms, Depth 8 cms.”

[Luźne tłumaczenie: jest tradycyjny, pomysłowy, ma uchwyt i logo marki Edwin Jagger. Będzie dobrym prezentem dla miłośników golenia na mokro. Rozmiary: średnica 10,5 cm (13 cm wraz z uchwytem), głębokość 8 cm.]
Jest jeszcze wersja w kolorze kości słoniowej.

Swoją drogą identyczny kubek, tylko z innym logo, sprzedaje inna popularna marka – Merkur.

Producent: Edwin Jagger
Porcelanowy kubek Edwin Jagger możesz znaleźć między innymi tutaj:

Dla mnie wyrabianie piany w ciepłym kubku to najwygodniejsza metoda. Sam używam filiżanki do herbaty, ale dedykowany kubek mam na liście życzeń. Gdybyście nie byli w temacie, zachęcam do powrotu do wpisu. Wyrabianie piany do golenia na mokro – video poradnik.

Na koniec dodam, że wszystkich niezdecydowanych, ale chętnych do spróbowania swoich sił w goleniu tradycyjnym, zachęcam do rozpoczęcia właśnie od własnoręcznego wyrabiania piany. Sam ten element powinien poprawić komfort golenia.

A jeśli już to robicie, w czym wyrabiacie sobie pianę?

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony producenta.