Rękawiczki samochodowe to nieco zapomniana rzecz, ale zdaje się, że powoli wracają do łask, między innymi za sprawą kina. Trudno się dziwić. Na dłoniach kierowcy prezentują się bardzo malowniczo. Wykonane z cienkiej, perforowanej skórki mają jednak nie tylko wyglądać dobrze, ale i poprawiać komfort prowadzenia samochodu.

rekawiczki-kalta

Tworząc serię wpisów o kulturze jazdy zacząłem bardziej interesować się klasycznymi gadżetami dla kierowców. Rękawiczki samochodowe? Zawsze uważałem, że zimą przydają się, gdy kierownica niemal zamarza, ale tak na cały rok? Dopiero teraz postanowiłem sprawdzić czy to ma sens.

Wyjątkowo jeszcze przed publikacją Gadżetu Gentlemana kupiłem sobie te rękawiczki. Dokładnie ten model, który widzicie powyżej, ale w kolorze brązowym (na zdjęciu poniżej). Mają bardzo klasyczny wygląd, są wykonane solidnie, z niezwykle miękkiej skórki, zapinane na porządny nap. Pod względem jakości produkcji nie ma do czego się przyczepić (tym bardziej się cieszę, że to polska firma).

To, co mnie bardziej zastanawia, to czy faktycznie dają korzyści przy prowadzeniu samochodu nawet w ciepłe dni. Zacząłem je już testować podczas pierwszych wiosennych upałów i muszę przyznać, że robią dobre wrażenie. Przede wszystkim zyskuje się na przyczepności dłoni do kierownicy. W dodatku są na tyle miękkie, że pozwalają bez problemu korzystać z radia i innych przełączników (czego nie można powiedzieć o rękawiczkach zimowych, których używałem zimą). Trudniej się w nich natomiast płaci drobniakami na autostradzie i jednak ręce nieco się pocą.

Zamierzam pojeździć w nich trochę, a za jakiś czas zdam Wam dokładniejszą relację. Póki co napiszę, że choć wydają się gadżetem tylko na pokaz, mają wiele do zaoferowania kierowcy. Poza tym, w końcu można mieć właściwą rzecz do trzymania w schowku na rękawiczki!

<<Zobacz też: Pośpiech – największy wróg gentlemana i kierowcy>>

Skórzane rękawiczki samochodowe

Moje rękawiczki

Opis sprzedawcy:

„Męskie rękawiczki samochodowe, zapinane napą, model dłuższy za nadgarstek, model welurowo-licowy.
Wygodny fason, liczne otwory pozwalające dłoni oddychać w trakcie jazdy, świetnie chłoną pot przy nadmiernej potliwości dłoni.

  • Rozmiary: 20, 21, 22, 23, 24 (rozmiary w cm)
  • Skóra jagnięca licowa i welurowa, zapięcie na napę, nici stylonowe.
  • Rękawiczki samochodowe klasyczne
  • Czarny, brązowy”

Producent: Kuc
Rękawiczki samochodowe Kuc możesz znaleźć między innymi tutaj:

Alternatywy:

Korzystacie z rękawiczek samochodowych? Przydają się Wam?

Na koniec: tego typu rękawiczki samochodowe mogliście zobaczyć w filmie The Drive na rękach Ryana Goslinga.

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony sprzedawcy.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!