Nareszcie nastąpił ten moment. Po niemal roku prac i przygotowań, moja nowa książka lada moment ujrzy światło dzienne. W tym materiale opowiem Ci dlaczego warto ją kupić.

„Charakter. Przewodnik mężczyzny z klasą”, bo taki ma tytuł, to publikacja, którą przygotowałem bez kompromisów i mogę śmiało powiedzieć, że jestem z niej dumny. Właśnie rusza jej przedsprzedaż. To najwyższa pora, żeby wyjaśnić o czym ona jest, dlaczego ją napisałem, czemu wydaję ją samodzielnie i jak można ją zdobyć.

W skrócie: książka będzie miała swoją premierę 26 X 2020, czyli równo cztery lata po mojej poprzedniej książce. Jest kompleksowym przewodnikiem po pracy nad sobą i kształtowaniu swojego charakteru w duchu mężczyzny z klasą, gentlemana XXI wieku. Wydaję ją sam, co oznacza, że nie będzie dostępna w księgarniach, ale standard wydawniczy ma na najwyższym poziomie. Przedsprzedaż jest natomiast sposobem by choć częściowo pokryć wysokie koszty druku, jeszcze przed dostawą książki do magazynu.

Kup już teraz

Ale nie tak szybko!

Chciałbym Ci o niej nieco opowiedzieć. Książka o pracy nad sobą nie jest przecież czymś typowym w dzisiejszym świecie i zdecydowanie wymaga wyjaśnienia. A było tak…

Kiedy kilkanaście lat temu zainteresowałem się dawnymi gentlemanami, byli dla mnie po prostu fascynującą grupą społeczną. Ciekawostki z ich życia wciągnęły mnie na tyle, że postanowiłem podzielić się nimi na Czasie Gentlemanów. Jednak już po kilku miesiącach pisania bloga zauważyłem, że mogą też stanowić dla mnie inspirację, a sposób w jaki żyli może być odpowiedzią na wiele współczesnych problemów. Sprawdzając to na własnej skórze i konfrontując moje przemyślania z Wami, stopniowo wzmacniałem moje przekonanie, że to dobra droga, która może nam pomóc żyć lepiej dzisiaj.

Potrzebowałem jednak kilku kolejnych lat, aby pojąć jak bardzo, jako społeczeństwo, potrzebujemy modelu mężczyzny z klasą. Kiedy tracimy umiejętność oceny co jest dobre, popadamy w egocentryzm i nie wiemy dokąd zmierzamy, niezbędny staje się dla nas jakiś drogowskaz albo jeszcze bardziej przewodnik. Wzmocniło to we mnie potrzebę odejścia od ciekawostek na rzecz przedstawienia ideału mężczyzny z klasą kompleksowo i spójnie. Bez pomijania sfer niewygodnych.

Przewodnik

Moja pierwsza książka „Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana” może być uznawana za taką próbę, ale raczej wciąż niedojrzałą. Muszę zgodzić się z jej krytyką, że wiele wątków zostało w niej potraktowanych na szybko, a wielu brakowało. Dlatego też, choć była ciepło przyjęta i stała się nawet bestellerem, nie będzie już dostępna w sprzedaży. Jednocześnie chcę zapełnić tę lukę, a pierwszym do tego krokiem jest wydanie „Charakteru”.

Moim celem jest stworzenie kompleksowego przewodnika, który nie tylko wskazuje kierunek, ale też daje konkretne narzędzia pozwalające osiągnąć sukces w ambitnej pracy nad sobą. Przy okazji tej książki musiałem więc odpowiedzieć sobie na wiele pytań, których wcześniej nie stawiałem albo ich unikałem. Przy okazji zweryfikowałem też niektóre z wcześniejszych przekonań.

Wszystko to jest oparte na moim własnym doświadczeniu. Książka ta nie jest więc pisana przez „drogowskaz”, który nigdy nie podążał drogą jaką wskazuje. Nie ma w niej hipokryzji, podwójnych standardów ani czczych życzeń. Nie jest też pisana z perspektywy człowieka przekonanego, że osiągnął już najwyższe szczyty. Wierzę bowiem, że ta podróż nigdy się nie kończy.

Nie zamierzam Ci wmawiać, że masz się stać ideałem. Nikt z nas tego nie osiągnie. Chcę Cię natomiast skłonić do dążenia do zostania najlepszą wersją samego siebie i w ogóle uświadomienia sobie, jaka ta wersja może być.

 

Zawartość

Charakter to zawsze pierwszy krok do sukcesu. Od niego wszystko się zaczyna. Dlatego właśnie jemu poświęciłem pierwszą książkę z tej serii. W jej początkowych rozdziałach zajmuję się budowaniem solidnych fundamentów pracy nad sobą. Fundamenty te w praktyce pozwalają iść w dowolnym kierunku i głównie określają nasze miejsce w relacji do otoczenia. Dzielę się tu też moimi sposobami na wyrabianie sobie nowych nawyków, budowanie pewności siebie w sięganiu po ambitne cele i nie oszukiwanie samego siebie.

W dalszej części poświęcam wiele miejsca najważniejszym cechom i wartościom mężczyzny z klasą. To są kluczowe kwestie, które z jednej strony pomagają nam się skupić na sprawach naprawdę ważnych w życiu, a z drugiej rzutują na to jak nas odbiera środowisko. Koncentruję się między innymi na opanowaniu i asertywności, pracy i poczuciu obowiązku, aż po determinację i granice, za którymi musimy umieć powiedzieć sobie „dość!”.

Teoretycznie ostatnie rozdziały książki są już mniej istotne, bo obracają się wokół rodziny, tradycji, wiedzy, autorefleksji. Tak przynajmniej myślałem planując zawartość. Jednak po ich napisaniu rozumiem jeszcze lepiej jak ważne w życiu są te detale. Nie tylko bowiem nadają nam, jako jednostkom, barw i sprawiają, że jesteśmy ciekawymi ludźmi. Stanowią one też potężną siłę w radzeniu sobie z problemami współczesności, takimi jak: wyobcowanie czy dezinformacja.

Pełen spis treści znajdziesz tutaj.

Samodzielne wydanie

Książkę wydaję sam, co oznacza, że nie tylko sam ją napisałem, ale zarządzam również procesem przygotowania jej do druku, drukiem, sprzedażą i dostarczeniem do odbiorców. Nie ma tu jednak miejsca na amatorską robotę. Każdy z etapów przekazuję w ręce profesjonalistów, którzy od lat pracują na runku wydawniczym.

„Charakter” nie będzie jednak dostępny w księgarniach. Można go kupić jedynie poprzez mój sklep. Wierzę, że zaufanie, które starałem się osiągnąć przez poprzednie lata, będzie dla Ciebie dostatecznym gwarantem dobrej jakości.

Książka ma twardą oprawę, 296 stron (nie ma obrazków) i drukowana jest na bardzo przyjemnym papierze. Chętni mogą też wybrać wersję elektroniczną na czytniki. Kupić ją możesz tutaj.

Przedsprzedaż

Samodzielne wydanie książki to również spore ryzyko. Trzeba ją wydrukować, a to ogromny koszt, na który środki nie łoży mi żadna instytucja. Przedsprzedaż jest więc dla mnie sposobem na, chociaż częściowe, pokrycie tych wydatków. Gorąco więc zachęcam do dokonania zakupu od razu, jeśli i tak wiesz, że w końcu to zrobisz. Dzięki temu będę też mógł jeszcze w ostatniej chwili zweryfikować planowany nakład i ewentualnie zwiększyć go, żeby książek nie zabrakło na święta.

Rzecz jasna dla kupujących wersję drukowaną w przedsprzedaży mam też kilka dodatkowych argumentów.

  • Otrzymasz książkę w pierwszej kolejności. Masz gwarancję, że nie będziesz musiał czekać na dodruk.
  • Tuż przed wysyłką, pojadę do magazynu, żeby podpisać wszystkie egzemplarze kupione w przedsprzedaży. To zatem najprostszy sposób na zdobycie książki z autografem.
  • Planuję dodać do niej mały drobiazg, ale ponieważ projekt nie jest gotowy, opowiem o nim później.
  • Masz gwarancję, że będzie u Ciebie na półce podczas spotkań autorskich, a to z kolei będzie okazja na zdobycie imiennej dedykacji.
  • Masz gwarancję najniższej ceny.

Choć minęły cztery lata i wiele się od tego czasu zmieniło, postanowiłem wydać „Charakter” w cenie mojej pierwszej książki, czyli za 39,90 zł. Uważam jednak, że wyższa cena to mimo wszystko konieczność przy tak małym projekcie, ale decyzję o podwyżce podejmę dopiero po przedsprzedaży.

Miejsce na hasło reklamowe

Chciałbym Ci napisać, że musisz tę książkę kupić, bo zarobisz wówczas milion dolarów, nauczysz się w tydzień nowego języka, poprawisz swoją sylwetkę i zaczniesz się zdrowo odżywiać, ale przecież ta książka jest o czymś innym. W moim mniemaniu o czymś ważniejszym i bardziej fundamentalnym.

Napiszę natomiast, że podążając zaproponowaną drogą mężczyzny z klasą będziesz rozumiał i lubił siebie bardziej i będziesz miał większe szanse by zdobyć sympatię otoczenia. Wyrobisz sobie nawyki, dzięki którym będziesz mocniej wierzył w swoje możliwości, a to z kolei przełoży się na skuteczność w osiąganiu celów. W końcu umocnisz się w niezależnym patrzeniu na świat, potrafiąc samodzielnie ocenić co jest dobre, a co nie.

Finalnie, tak, to są cechy, które mogą Ci pomóc zdobyć te dolary, wiedzę i figurę. Oczywiście, jeśli właśnie je postawisz na czele swoich priorytetów. Ważne jednak, że zdobędziesz je świadomie i konsekwentnie, a nie dokonując jakiegoś akrobatycznego skoku, który ma Ci dać szybkie rezultaty, bez gwarancji, że faktycznie z nich skorzystasz.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie książki, pisz śmiało w komentarzach, a ja zapraszam do sklepu!

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!