Czy młodzi ludzie faktycznie potrzebują dobrych manier? Jak witać się z rodzicami odwiedzanego kolegi? I jak wziąć się w garść, gdy już energii nie wystarcza? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych w tym odcinku Pytań. Zapraszam!

W tym odcinku poruszymy kilka jesiennych tematów, ale bardziej związanych z charakterem niż modą. Podejrzewam, że obecna sytuacja, w raz z porą roku, dla wielu z nas jest ciężkim okresem. Zatem poszukiwanie sposobów, żeby przez niego przejść zawsze będzie dobrym pomysłem.

Zastanowimy się też jak się zachować w restauracji, gdy ktoś inny ewidentnie nie potrafi się zachować. I jak poradzić sobie z technologią, która utrudnia nam wypełnianie dotychczasowych zaleceń etykiety. A pomiętymi tymi wątkami pomówimy o młodzieży.

Przy okazji zachęcam serdecznie do wypełnienia ankiety na temat Waszych doświadczeń z Czasem Gentlemanów. CG kończy bowiem w styczniu już 10 lat i chciałbym z tej okazji przygotować małe podsumowanie. Będzie mi bardzo miło. Oto link: ankieta Czasu Gentlemanów.

Pytania z tego odcinka:

2:07 Jak zebrać się do działania, gdy energii brakuje?
5:20 Dlaczego młodzi ludzie powinni się zainteresować tematem dobrych manier?
10:02 Czy gentlemanowi wypada się mścić?
11:40 Jak budować w sobie empatię?
13:45 Ankieta
14:23 Jak się witać z rodzicami odwiedzanego kolegi?
15:57 Czy mogę poprosić kelnera o zabranie drugiego krzesła i nakrycia?
17:33 Jak doliczyć napiwek, płacąc kartą w restauracji?
19:09 Jak niewielkim kosztem wyglądać z klasą?
21:08 Jak szukać materiałów?

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!