Na Czasie Gentlemanów startuje nowy dział: „Gadżety Gentlemana”. Myślałem o tym już od pół roku. W końcu zdecydowałem się za to zabrać. Co będzie w tym dziale? Będą to króciuteńkie wpisy przedstawiające jakiś ciekawy gadżet, który kojarzy się z dawnymi gentlemanami, a wciąż można go dzisiaj dostać w sklepach.

Według pomysłu, cotygodniowe wpisy mają stanowić inspirację dla nas. Nie wszystkie gadżety się zupełnie przeterminowały, choć z pewnością wydadzą się retro. Z drugiej strony, chciałbym pokazać, że te przedmioty wciąż są produkowane lub chociaż sprzedawane. W wielu wypadkach może to zaskoczyć. Każdy wpis będzie przedstawiał opis produktu, krótki komentarz, cenę i link do sklepu/producenta.

Ważne, żeby podkreślić dystans z jakim powstaje ten dział. Nie chodzi o to, że prawdziwy gentleman MUSI posiadać te gadżety. Nic z tych rzeczy. Nie będziemy się snobować. Z wieloma z nich nie miałem nigdy kontaktu, nie mówiąc już o posiadaniu na własność. Niemniej czasami przychodzi myśl, że fajnie byłoby posiadać któryś z tych przedmiotów.

Będę się starał wyszukiwać najlepsze dostępne rodzaje/egzemplarze. Kryterium podstawowym jest to czy dany gadżet wiąże się z kulturą gentlemanów. Kryterium drugim – jego dostępność (potwierdzona online). Kryterium trzecim (ważnym, ale nieobowiązkowym) – dostępność w Polsce. W końcu, może ktoś się zdecyduje na zakup, więc wspierajmy polski handel. Niestety nie wszystkie gadżety można dostać w polskich sklepach.

Mam nadzieję, że wpisy z tego działu nieraz Was zaskoczą, a tym bardziej zainspirują. Sam traktuję go trochę jak pewną „wish list”. Te życzenia mogą być jednak zdecydowanie przesadzone, jak na przykład pierwszy, dzisiaj przedstawiany gadżet. Wybór padł na niego by podkreślić fakt, iż nie trzeba zbyt poważnie podchodzić do tego działu. Liczę, że przypadnie Wam do gustu.

Gentleman Conrad Classic 58

„Conrad Classic 58 został zaprojektowany na wzór klasycznego, tradycyjnego jachtu motorowego specjalnie dla stoczni Conrad przez znanego polskiego projektanta Juliusza Strawińskiego. Zarówno kadłub jak i nadbudówka są wykonane ze stali oraz bogato dekorowane elementami z drewna tekowego. Stylowe wykończenia wykonane ze stali nierdzewnej bądź chromowane dodatkowo wzmacniają klasyczny obraz jachtu. Bogate oraz najwyższej jakości wyposażenie tego jachtu sprawia iż jest on idealną jednostką dla „prawdziwego dżentelmena” oraz daje powiew luksusu na pokładzie.”

Czy może być coś lepszego od weekendowych wypadów na głęboką wodę swoim jachtem? W dodatku urzekł mnie wygląd tej maszyny. Dzięki temu, że nie idzie za modą na żagle, wygląda bardzo oryginalnie i stylowo. No i produkują go w Gdańsku!

Producent: Conrad Shipyard in Gdansk
Cena: od 850,000 do 1,170,000 €

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony sprzedawcy.

 

P.s. Jeśli natkniecie się w sieci na podobne znaleziska, będę wdzięczny za podesłanie linku do nich na mój adres (czasgentlemanow@gmail.com).