Przy zmiennej pogodzie nasze obuwie jest mocno narażone na uszkodzenia. Deszcz, śnieg, sól, błoto pośniegowe, mróz czy wszechobecna wilgoć są wrogami skórzanych butów. Na szczęście można je odpowiednio zabezpieczyć, dzięki czemu posłużą nam zdecydowanie dłużej. Warto więc solidnie przygotować swoje buty.

Uwielbiam ten błysk!

Uwielbiam ten błysk!

Wpis powstał przy współpracy z Multirenowacja.pl

Eleganckie buty gentlemana

Kiedyś chadzaliśmy w takich butach, że nie żal nam ich było nawet w najcięższych warunkach. Z czasem, kiedy zaczynamy sięgać po obuwie bardziej klasyczne i formalne, coraz bardziej interesują nas podstawowe sposoby ich pielęgnacji. Pisałem już o zwykłym pastowaniu butów. Widząc, jaką popularnością cieszy się ten artykuł, nagrałem też poradnik video. Czas zrobić krok dalej. Przychodzi bowiem moment, w którym dobre zabezpieczenie naszych butów jest dla nas bezcenne. Wówczas warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki i kompleksowo zająć się pielęgnacją obuwia.

W tym artykule zamieszczam dwa video-poradniki poświęcone zabezpieczaniu przed zimą butów ze skóry licowej i zamszowej. Przedstawione metody są dość czaso i energochłonne, ale przejście przez ten proces pozwoli nam zyskać na czasie w przyszłości. Odświeżanie dobrze zabezpieczonych butów zajmuje bowiem minutę albo dwie.

<<Zobacz też: Potęga rytuałów w życiu gentlemana>>

Buty ze skóry licowej

W butach ze skóry gładkiej ważne jest by dobrze natłuścić cholewkę, a dopiero w dalszej kolejności zadbać o kolor i błysk. Poniżej zamieszczam zdjęcia mojej pary brogsów z „przed” i „po”.Czas-Gentlemanow-butyl

A oto i cały poradnik:

Produkty użyte w filmiku:

  1. Płyn do czyszczenia skóry
  2. Tłuszcz do skór
  3. Renowator do skóry
  4. Krem do skóry
  5. Wosk do skóry

Buty zamszowe

Wydawać by się mogło, że buty zamszowe nadają się jedynie na ładną pogodę. Na szczęście to nieprawda. Odpowiednio przygotowane będą równie dobrze chroniły stopę przed zimnem i wilgocią, co buty ze skóry licowej. Co więcej zamszowe mogą służyć nam dłużej, gdyż później widać na nich ślady zużycia. Co ciekawe proces ich zabezpieczania jest banalnie prosty. Zacznijmy od zdjęć.Czas-Gentlemanow-butyz

A oto i poradnik. Na końcu znajduje się całkiem widowiskowy test wodoodporności:

Produkty użyte w filmiku:

  1. Bezbarwny środek do czyszczenia zamszu i nubuku
  2. Produkt do renowacji koloru oraz regeneracji zamszu i nubuku
  3. Zabezpieczenie przed wilgocią oraz tworzeniem się plam

Akcesoria:

Partner

Powyższe materiały powstały dzięki współpracy z Multirenowacja.pl, jedynym importerem produktów Saphir i Tarrago w Polsce. W ich sklepie internetowym znajdziecie wszystkie produkty używane przeze mnie w filmach.

Nie zapomnij też zasubskrybować kanału Czasu Gentlemanów na YouTube.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!