Ostatnio wspominałem na Facebooku, że ze względu na chroniczny brak czasu chciałbym zacząć wstawać o 5.00 i robić sobie drzemkę regeneracyjną w ciągu dnia. Próby już podejmuję, okazuje się jednak, że wczesne budzenie się może być łatwiejsze niż drzemka. Jak tu bowiem zasnąć w ciągu dnia, kiedy wokół życie się toczy i jest całkiem jasno? Pomocna może być taka właśnie maska.

maska do spania

To, że maski do spania (zwane też opaskami na oczy) pomagają w takich sytuacjach, to sprawa jasna. Problem z nimi jest jednak dwojaki. Po pierwsze i chyba najważniejsze, trudno o maskę, którą można bez wstydu założyć na siebie. Zupełnie nie rozumiem dlaczego zdecydowana większość z tych produktów jest ewidentnie kierowana do kobiet. Koronki, róże, tygrysie prążki, połyskujące materiały i napisy typu „Kiss me” to norma. Co gorsza, szukając odpowiedniej maski, znalazłem nawet wersję z pluszowymi piersiami (podobno to model dla mężczyzn) albo z pluszowym penisem (wg. sprzedawcy dla kobiet). Czy to faktycznie taki absurdalny pomysł, żeby produkować je ze zwykłych, naturalnych tkanin w kolorze czarnym i bez dodatkowych ozdobników?!

Z drugiej strony chodzi o jakość. Czasem trafią się gumki zbyt ciasne. Inne po kilku miesiącach strasznie się rozciągną, a jeszcze inne mają niewygodne do spania klamry (co za pomysł!). Do tego tkaniny są podejrzane, a całość przy każdej okazji zsuwa się z oczu.

Przy ostatniej drzemce w niewygodnej masce uznałem, że to nie możliwe, żeby nie było niczego lepszego. Przeglądając internet trafiłem wreszcie na coś co może spełniać swoją funkcję. Zupełnie inny kształt maski i materiały. W paczce znajdziemy też zatyczki do uszu. Dodatkowo zachęca fakt, że Rockland to całkiem porządny producent sprzętu turystycznego. Ja się chyba skuszę.

[Edit: w końcu się skusiłem. Wygląda się w tym nader śmiesznie, ale przecież nie o to chodzi. Maska sprawdza się rewelacyjnie do spania, jak żadna z moich dotychczasowych. Polecam!]maska-do-spania2

„Relaksacyjna maska na oczy wykonana z miękkiego tworzywa, które idealnie dopasowuje swój kształt do ciała i jego ciepłoty dając uczucie zespolenia.
Odcina całkowicie kontakt ze światłem i środowiskiem zewnętrznym bez dotykania oczu.
Przyjemna w dotyku powłoczka zwiększa dodatkowo komfort użytkowania dając dłuższy i głębszy sen oraz relaks na jawie. Idealna podczas podróży dla lepszego wypoczynku.
W skład zestawu wchodzi wygodna dopasowana do kształtu twarzy maska z elastycznymi ściągaczami oraz stopery do uszu!”

Producent: Rockland
Maskę do spania Rockland możesz znaleźć między innymi tutaj:

Macie jeszcze jakieś pomysły na to by szybko zasnąć w ciągu dnia?

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony producenta.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!