Powiem krótko: jak kilka razy z rzędu jakiś szaleniec rzuci się lub wjedzie Ci pod koła, będziesz marzył o takim urządzeniu. Rejestratory jazdy pozwalają zapomnieć o stresie związanym z udowadnianiem braku naszej winy w kolizji.

 

Gdy pierwszy raz zobaczyłem nagranie wypadku zarejestrowane z samochodu dziwiłem się kto trzyma w swoim aucie włączoną kamerę. Kiedy zaś wyjaśniono mi, że to rejestrator jazdy dziwiłem się, że ludzie z tego korzystają. Z czasem jednak w pełni pojąłem przydatność tych urządzeń.

W ostatnich dniach miałem okazję awaryjnie hamować przed rowerzystą z rozpędu wjeżdżającym na przejście dla pieszych tuż przed moim samochodem (nawet się nie spojrzał na mnie znikając gdzieś w osiedlowych alejkach). Kolejnego dnia kierowca pewnego samochodu postanowił skręcić w prawo z lewego pasa, zapominając sprawdzić czy ktoś przypadkiem nie jedzie jeszcze na wprost prawym pasem. Jechał, a dokładnie jechałem. W dodatku testowanym właśnie Peugeotem 308 SW.

W obu tych momentach najgorzej wyszedłem na tym ja, bo zwyczajnie zestresowały mnie te sytuacje i nieco zepsuły dzień. Bezmyślni uczestnicy ruchu, pewnie dalej bezmyślnie gdzieś sobie jeżdżą nie pamiętając o tych zdarzeniach.

Co by natomiast było, gdyby doszło do kolizji? Musiałbym się jeszcze przed policją tłumaczyć i udowadniać moją wersję wydarzeń. Byłoby to zdecydowanie łatwiejsze gdybym miał rejestrator, który właśnie trafił na moją listę zakupów.

Co potrafi rejestrator

„Twój świadek na drodze, wyposażony w ekran dotykowy, WIFI, nagrywanie w rozdzielczości Extreme HD, zintegrowany moduł GPS oraz bazę fotoradarów z dożywotnią aktualizacją.

Dlaczego potrzebujesz wideo rejestratora Mio MiVue?

 • Dotykowy ekran 2.7″
  Oferuje łatwość obsługi urządzenia. Ekran dotykowy to również nowa jakość obsłudze wideo rejestratorów. Mio wyznacza rynkowe standardy oferując jako pierwszy wideo rejestratory z ekranem dotykowym
 • Rozdzielczość nagrywania Extreme HD
  2304 x 1296 1296p Full HD / 30 fps – w najlepszej technologii kompresji obrazu  H.264 zapewnia najwyższe parametry nagrania i odtwarzania przy małym rozmiarze pliku.
 • Wbudowany moduł WiFi
  Dzięki niemu szybko I bez kabli prześlesz nagrania do telefonu komórkowego a potem do internetu (np. Facebook, YouTube) dzięki darmowej aplikacji MiVue.
 • Baza foto radarów
  Darmowa i dożywotnia z comiesięczną aktualizacją. Od teraz zawsze będziesz poinformowany odpowiednio wcześniej żeby móc zwolnić na czas.**Z wyłączeniem Francji, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Estonii. Aktualizacja bazy dożywotnio w trakcie pełnego wsparcia kamery.
 • Moduł GPS
  Automatycznie zapisuje Twoją lokalizacje na nagrywanym wideo oraz inne parametry jak wysokość npm, współrzędne geograficzne, kierunek i szybkość jazdy. Nagrania które odtworzysz mogą ale nie muszą zawierać tych danych – wybór należy do Ciebie.
 • Szeroki kąt widzenia
  140° pozwoli spokojnie uchwycić wszystko to co dzieje się w zakresie Twojego wzroku.
 • Obiektyw z przesłoną F1.8
  To jedna z najlepszych wartość dla wideo rejestratorów. Dzięki F1.8 więcej światła dociera do obiektywu w skutek czego obraz rejestrowany przy słabych warunkach nasłonecznienia nacechowany jest bardzo dobrą jakością i wyrazistością szczegółów.
 • 3 osiowy sensor przeciążeń
  Odpowiada za zapis takich danych jak siła przeciążenia, kierunek oraz przyspieszenie. Współpracuje z nagrywaniem nagłych zdarzeń oraz w trybie parkingowym.
 • Ruchoma głowica mocująca
  Pozwala w łatwy i szybki sposób ustawić kamerę w pożądanym kierunku. Jej niewielkie rozmiary doskonale sprawdzają się na niewielkich i ostro skośnych szybach przednich.
 • Tryb parkingowy
  Wykrywa ruch w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie. Nie musisz przebywać w aucie żeby wideo rejestrator Mio MiVue chronił Twoje ruchome mienie. Ta funkcja to idealne rozwiązanie na zatłoczone parkingi pod domem lub centrum handlowym. ****Wymaga stałego zasilania lub instalacji akcesorium o nazwie Smartbox (oferowane oddzielnie).
 • Tryb fotograficzny
  Wbudowana bateria pozwoli wyjąć urządzenie z samochodu i wykonać dokumentację zdjęciową z wypadków lub innych zdarzeń na drodze”

Producent: MIO
MIO MiVue 658 WiFi możesz znaleźć między innymi tutaj:

Używacie rejestratorów jazdy? Zdarzyło Wam się skorzystać z nagrań przy różnego rodzaju zdarzeniach na drodze?

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony producenta.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!