W połowie czerwca w Bydgoszczy odbywa się Zlot Brodaczy. Będę na miejscu, a nawet poprowadzę spotkanie wieńczące wydarzenie. To dobra okazja by się spotkać i porozmawiać!

Zlot Brodaczy

Fot. Agnieszka Werecha.

Wpis powstał przy współpracy z Barber Shop Bydgoszcz

Broda na blogu

Zawsze uważałem, że o własny wygląd powinniśmy dbać w pełni świadomie i holistycznie. Nie wystarczy wdziać na siebie garnitur, żeby prezentować się dobrze. Uwagę powinniśmy zwracać też na inne aspekty: skórę, paznokcie, włosy czy zarost. Problem z zarostem polega na tym, że wielu mężczyzn albo goli się byle jak, nie cierpiąc tej czynności, albo zapuszczają brodę pozwalając jej rosnąć jak popadnie. Dzieje się tak dlatego, że po prostu zazwyczaj nikt nie uczy młodych mężczyzn jak się porządnie golić czy jak dbać o brodę.

W rzeczywistości obie formy mogą być wygodne, eleganckie i sprawiać przyjemność, jeśli tylko podejdzie się do nich z głową. Sam uwielbiam tradycyjne golenie, o czym pisałem już wielokrotnie. Niemniej przepadam też za noszeniem brody, której poświęciłem już kilka artykułów. Pisząc o zaroście chciałem zapełnić lukę w wiedzy mężczyzn i choć był to zawsze tylko jeden z poruszanych przeze mnie tematów, powoli zacząłem być kojarzony z nim.

To właśnie dlatego otrzymałem zaproszenie na Zlot Brodaczy i zostałem poproszony o poprowadzenie spotkania na temat bycia gentlemanem w XXI wieku. Chętnie się zgodziłem gdyż z jednej strony z przyjemnością propaguję ideę bycia gentlemanem, a z drugiej będzie to dla mnie możliwość spotkania się z Wami.

Serdecznie Was zatem zapraszam i mam nadzieję, że zaproszenie przyjmiecie. A oto szczegóły:

Zlot Brodaczy Bydgoszcz

Zlot Brodaczy Bydgoszcz

Program

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca w Bydgoszczy i ma kilka punktów:

12:00 – płyta Starego Rynku – prezentacja zabytkowych samochodów i motocyklów.

13:00 – robimy sobie wspólne zdjęcie. Celem jest pobicie rekordu polski na „Największy Zlot Brodaczy”. Jest to w istocie najważniejszy punkt programu, mający pokazać ilu nas jest!

13:30 – 16:00 – Jack Pub – pokaz golenia brody oraz wykład o dbaniu o brodę i wąsy poprowadzą właściciele Barber Shop Bydgoszcz, których szkolił najlepszy polski golibroda Adam Szulc – guru polskich golibrodów. (Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, istnieje możliwość odpłatnej rezerwacji stolików.) Adam Szulc w drugiej części dnia będzie gościł na Zlocie.

16:00 – 18:00 – Jack Pub – ostatnim formalnym punktem programu jest spotkanie, które poprowadzę ja. Będę mówił o byciu gentlemanem w XXI wieku, nie tylko pod kątem dbania o swoją brodę czy wygląd w ogóle. Chciałbym pokazać, że wciąż żyjemy w świecie zasad, wartości i hierarchii. Postaram się przekonać zgromadzonych, że warto pracować nad sobą w kierunku życia z klasą. (Tutaj również pierwszeństwo mają osoby z rezerwacją. Kilka rezerwacji mam do rozdania – szczegóły poniżej.)

Wieczór, już nieoficjalnie, spędzamy w pubie na przyjemnych rozmowach.

W czasie wydarzenia odbędą się konkursy z nagrodami, będzie można skosztować piwa z Browaru Brodacz oraz zakupić produkty do pielęgnacji brody. Swoją obecność zapowiedzieli liczni barberzy i blogerzy zajmujący się męską tematyką. Rzecz jasna nie trzeba posiadać bujnej brody, żeby przyjechać. Każdy chętny będzie mile widziany.

Polak Potrafi

Zlot organizowany jest przez bydgoski Barber Shop, ale wszystko dzieje się dzięki udziałowi internetowych miłośników brody. Poprzez crowdfounding na portalu PolakPotrafi.pl zbierane są fundusze na organizację tego zlotu z jeszcze większym rozmachem. To właśnie tam można zarezerwować stolik w Jack Pub lub wesprzeć inicjatywę kupując gadżety. Co cieszy, spora grupa już wsparła ten projekt.

Dwuosobowa rezerwacja w Jack Pub zawiera w sobie minimum dwa napoje (drink, piwo lub coś bezalkoholowego). Osoby bez rezerwacji nie mają gwarancji znalezienia miejsca siedzącego. Pub ma też ograniczoną przestrzeń i niestety więcej niż 400 osób nie będzie mogło uczestniczyć w spotkaniu. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem: www.zlotbrodaczy.pl.

Barber Shop Bydgoszcz

Barber Shop Bydgoszcz

Rezerwacje do rozdania

Żeby ułatwić Wam decyzję o przyjeździe, rozdam pięć dwuosobowych rezerwacji w Jack Pub. W ich skład wchodzi miejsce przy stoliku i dowolny napój dla każdej z osób. Rezerwacje przekażę pierwszym pięciu osobom, które w komentarzu napiszą co najbardziej lubią w posiadaniu brody.

Jak się spotkać?

Jeśli będziecie uczestniczyć w spotkaniu w Jack Pub, to sprawa jest jasna.

Niemniej wcześniej będę również brał udział w poszczególnych wydarzeniach ciesząc się przyjemną atmosferą. Najprawdopodobniej nie będę szczególnie zajęty, więc będzie to świetna okazja by poznać się i porozmawiać. Wieczór również spędzam na miejscu. Zapewne w Jack Pub.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, piszcie.

Przyjedziecie?

PS Organizatorzy pojawili się dzisiaj w TVP2, żeby opowiedzieć o brodach.