Czy można się ubrać luźno na wesele w ogrodzie? Czy wypada komplementować czyjeś ciało? Jak traktować przesądy? Czy dawać napiwki dostawcom jedzenia? To tylko niektóre z tematów omawianych w tym odcinku Pytań do Kielbana. Zapraszam serdecznie!

Blog jest wspierany przez Patronów.

Obecne czasy zmusiły nas do częstszego zamawiania jedzenia do domu. Nic dziwnego, że osoby wcześniej wręczające napiwki kelnerom zaczęły się zastanawiać czy taki sam gest należy się dostawcom. Między innymi o tym komu wręcza się napiwki rozmawiamy w najnowszym odcinku PdK.

Ponadto do bardzo ciekawych rozważań przywiodły mnie pytania o komplementowanie ciała i podejście do zabobonów czy przesądów. Choć w pierwszej chwili odpowiedź wydawała mi się całkiem oczywista, po namyśle musiałem ją skomplikować. Ciekaw też jestem Waszego zdania na temat okazywania troski o zdrowie osób chorych. Jakie macie zwyczaje i oczekiwania w tym zakresie?

Pytania z tego odcinka:

0:00 – Wstęp
0:41 – Czy dawać napiwki dostawcom jedzenia?
3:38 – Czy można komentować czyjeś ciało, nawet by skomplementować?
6:39 – Co robić, gdy partnerka nie traktuje mnie poważnie?
7:45 – Czy gentleman powinien być stoikiem?
10:15 – Czy witać się ze wszystkimi, gdy już podało się komuś dłoń?
11:39 – Jak mężczyzna powinien iść z kobietą po wąskich schodach?
13:03 – Jak wykazać troskę o zdrowie chorej osoby?
15:49 – Co robić z rękami podczas rozmowy?
19:13 – Czy gentlemanowi wypada nosić krzyżyki i zawieszki religijne?
20:10 – Jak reagować na przesądy?
22:42 – Czy na wesele w ogrodzie można ubrać się luźniej?
24:22 – Kiedy nosić odznaczenia PCK?

 

Zachęcam też do zakupu mojej książki. Wystarczy kliknąć w ten link: sklep. Powiedziałbym, że swoim zakupem wspieracie moją pracę, ale w istocie otrzymujecie dobrze usystematyzowaną wiedzę i wskazówki dotyczące zrównoważonego rozwoju osobistego, bez szkód dla otoczenia.

Jednocześnie też przypominam, że ważnym wsparciem dla mnie są Patroni, którym serdecznie dziękuję i zachęcam do dołączenia do tego grona: Patronite.

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!