Kto płaci za bilet, gdy to kobieta zaprasza? Czy podawać dłoń nielubianej osobie? Jak uprzejmie wyprosić gości z domu? To tylko kilka dylematów spotkań towarzyskich z tego odcinka Pytań do Kielbana, który przypadkiem wypadł tematyczny. Zapraszam!

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego odcinka, dziś publikuję odpowiedzi na resztę pytań zadanych ostatnim razem. Wybrałem do tego zestawienia pytania, które dotyczą mniej lub bardziej spotkań towarzyskich, dzięki czemu otrzymaliśmy odcinek tematyczny. Tylko ostatnie pytanie w nieco naciągany sposób zostało dołączone, ale nie chciałem, żeby czekało na kolejną edycję.

Powracającą kwestią jest problem płacenia podczas wyjść damsko męskich. Niezwykle ciekawe wątki dotyczą natomiast zachowania w stosunku do osób, do których mamy pewne urazy, ale nadal spotykamy je w towarzystwie oraz w stosunku do osób pijanych, psujących nam zabawę. Zawsze też warto pomówić o kulturze prowadzenia rozmowy, bo to jeden z podstawowych sposobów budowania relacji międzyludzkich. Temu poświęcone są dwa pytania.

Zainteresuje Was na pewno również pytanie dotyczące wypraszania gości, co czasem trudno sobie wyobrazić w wersji kulturalnej i uprzejmej.

Zanim przejdziemy do tego odcinka, pragnę przypomnieć, że na moim drugim kanale o nazwie Kielban, publikuję dwa razy w tygodniu pojedyncze pytania, zaczynając od tych archiwalnych. Między innymi ostatnio pojawiły się pytania:

Czy pytać partnera dziewczyny o zgodę na taniec z nią?
Czy płacić za taksówkę dziewczyny po randce?
Kieszonka w marynarce jest zaszyta, co z tym zrobić?
Czy szelki to dobry dodatek do koszuli?

A przed nami między innymi:

Co robić gdy dziewczyna nie odpowiada?
Czy wkładać poszetkę do kieszonki koszuli?
Jak z klasą odrzucić zaloty kobiety?
Kto powinien się pierwszy przywitać w miejscu pracy?

Dołączcie do subskrybentów, żeby być na bieżąco.

Tymaczasem oto…

Pytania z tego odcinka:

Kto płaci za bilet, gdy to kobieta zaprasza?
Czy trzeba witać się z osobami, których nie lubimy?
Jak zachować się w stosunku do osoby pijanej na imprezie?
Czy rozmawiać na tematy specjalistyczne, gdy część osób nie jest zainteresowana?
Jak uprzejmie wyprosić gości ze swojego domu?
Czy w szatni trzeba się witać z obecnymi tam ludźmi?

Wiele z omawianych spraw dotyczą siły charakteru i asertywności. Jeśli chcesz rozwijać w sobie te cechy z klasą, gorąco zachęcam do lektury mojej książki „Charakter. Przewodnik mężczyzny z klasą„. Zamawiając e-book otrzymasz go natychmiast, a książka drukowana jest wysyła kolejnego dnia roboczego, a niekiedy nawet tego samego dnia!

Tradycyjnie też dziękuję Patronom Czasu Gentlemanów za nieustające wsparcie! Jeśli doceniasz moją pracę i wkład w walkę z bylejakością, zachęcam do dołączenia do tego grona.

PS Okładkowe zdjęcie z Karoliną Maras pochodzi z sesji do materiału o przywitaniach. Polecam!