Czasem bywa tak, że chcemy napisać coś dla nas bardzo wartościowego. Chcielibyśmy zatem, żeby nasz notatnik był równie szczególny i oddawał nasz stosunek do treści. Może być tak przy pisaniu pamiętnika, dziennika z podróży albo kroniki rodzinnej. To właśnie ta ostatnia opcja od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie i chyba właśnie znalazłem idealnie nadający się dla niej notatnik.notanik paperblanks

Kronika rodzinna

Kiedyś pisałem na blogu o tym, jak spisywać historię swojej rodziny. Uważam, że świadomość własnych korzeni pozwala na wyrobienie sobie szacunku dla przodków i własnego nazwiska. To czyni człowieka bardziej odpowiedzialnym za swoje czyny. Niemniej świadomość przeszłości (nawet tej do dwóch pokoleń wstecz) to nie wszystko! Liczy się bowiem też to, co dzieje się aktualnie.

Znając tego typu księgi z historii, już od lat myślę o tym, żeby poprowadzić rocznik własnej rodziny. Polegałby on na tym, że co roku, dwie strony zapisywałbym najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi moich najbliższych. Wydarzeniami, które miały miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach. Chciałbym, żeby z tego wyrosła rodzinna tradycja. Pewien konkretny dzień w kalendarzu, w którym wszyscy siadamy, wspominamy miniony rok i wpisujemy tylko to, co najważniejsze.

Wbrew pozorom lata uciekają szybko i nim bym się obejrzał przekazywałbym tę księgę dzieciom, z nadzieją, że one będą kontynuowały tradycję.

Notatnik Paperblanks

Trochę się rozpisałem, a przecież chodzi o zwykły notes. No, może nie taki zwykły. Mianowicie trafiłem wreszcie na produkt, który całkowicie spełnia moje oczekiwania. Idealnie nadaje się na tego typu kronikę pod względem technicznym, a wizualnie jest bezkonkurencyjny.

Na notatniki Paperblanks trafiłem dzięki komentarzowi jednego z czytelników bloga. (Dzięki Michale!) Od razu zdobyły moją uwagę. Są przepięknie projektowane i robią wielkie wrażenie. Nie ulegało wątpliwości, że muszą trafić to tej serii. Bardzo chciałem pokazać Wam najładniejszy z nich, ale spędzając, lekko licząc, dwie godziny na porównywaniu różnych modeli już nie potrafię powiedzieć, który jest najlepszy.

Niektóre będą odpowiadały osobom lubiącym przedmioty stylizowane na antyki, a inne, choć nadal szlachetnie piękne, są już bardziej stonowane i nowoczesne. Bohaterem tego wpisu (zdjęcie główne) jest notatnik Paperblanks model Parisian Mosaic Safran, ale poniżej podaję jeszcze kilka innych, wartych uwagi wzorów. Co istotne, te notatniki występują w różnych rozmiarach i przeznaczeniach. Są gładkie, w linie, kalendarze, adresowniki, księgi gości itd.

„Przepięknej urody notes firmy Hartley & Marks
marka: Paperblanks
seria: Parisian Mosaic
na tej aukcji: Mosaique Safran
rodzaj: w linie
rozmiar: 18 x 23 cm
ilość stron: 144
Specjalne wykończenie: złocenia, tłoczenie
Każdy notes jest zszywany, ma wstążkę-zakładkę, a na końcu strony specjalną kieszonkę na luźne karteczki.”

Inne wzory:

notatniki paperblanks

Producent: Paperblanks
Notatniki Paperblanks możesz znaleźć między innymi tutaj:

Ciekaw jestem czy Wy też macie słabość do takiej stylistyki. Wiem, że niektórzy mogą to uznać za kicz, ale cóż. Mi się niezwykle podobają te notatniki.

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony sprzedawcy.

PS W treści zostały umieszczone linki na zasadach komercyjnych. W niektórych wypadkach otrzymam prowizję w razie dokonania zakupu poprzez link zamieszczony w artykule. Dzięki!