Czas na pierwsze w tym roku ogólnopolskie spotkanie Czasu Gentlemanów. Jest ważna okazja!

Dzisiaj chciałbym Was zaprosić na ogólnopolską imprezę Czasu Gentlemanów. Zapowiadałem ją nieśmiało na grupie Społeczności oraz w ankiecie. Najwyższa pora, żeby zdradzić wszystkie szczegóły.

Tym razem powodem do świętowania jest pierwsza rocznica Spotkań Czasu Gentlemanów. Nieco ponad rok temu podjęliśmy pierwszą próbę zorganizowania takich spotkań w kilku miastach Polski. Przyznaję, że początki były trudne, ale przetrwanie dwunastu miesięcy, przyłączenie się paru miast i znaczne zwiększenie liczby uczestników to już spory sukces. Jest więc co świętować.

Impreza odbędzie się w Maszynowni, na ulicy Garbary w Poznaniu. To tutaj odbywają się poznańskie Spotkania Czasu Gentlemanów. Tutaj też chcemy świętować tę rocznicę. Oczywiście impreza jest dla wszystkich pełnoletnich członków i członkiń naszej społeczności, nie tylko stałych uczestników samych Spotkań.

Maszynownia w Poznaniu

Program

Przejdźmy do szczegółów: spotykamy się w sobotę 29 kwietnia, w Maszynowni, na ulicy Garbary 65 w Poznaniu. Oficjalny program zaczynamy o 20.00, ale będziemy się zbierać już od około 19.00, żeby zdążyć zamienić kilka słów przed przejściem do konkretów.

Postarałem się tym razem nieco podnieść merytoryczną stronę imprezy. Dlatego odbędą się trzy około 20-minutowe prelekcje:
tajniki męskiej elegancji dla zaawansowanych wprowadzi nas Tomasz Miler, jeden z największych specjalistów w tej dziedzinie w Poznaniu.
O roli języka w sposobie myślenia i postrzegania świata opowie Łukasz Garczewski, świetny mówca i współczesny człowiek renesansu.
Natomiast ja sam skupię się na temacie przywitań w ich wyśrubowanych standardach wziętych z protokołu dyplomatycznego.

Ponadto, po prelekcjach odbędzie się kameralny koncert Barbary Karlik, jednej z uczestniczek poznańskich Spotkań, która gra na harfie celtyckiej. Gwarantuję, że robi wrażenie!

Maszynownia w Poznaniu

Bilety

W tym miejscu mam bardzo ważną informację. Ponieważ lokal ma ograniczoną pojemność, postanowiliśmy wprowadzić bilety. Cena biletu to 40 zł i obejmuje w całości drobny katering (w tym wegetariański) i 10 złotych do wykorzystania za barem, ze specjalnie przygotowanego menu. Znajdziecie tu spory wybór dobrych piw, whisky, herbat i kaw, więc każdy powinien być zadowolony. Nic z tej kwoty nie zostaje w mojej kieszeni, a bilety mają tylko uporządkować napływ gości.

Pieniądze za bilety należy wpłacać na konto Maszynowni:

Przemysław Ornoch
nr konta: 36 1160 2202 0000 0002 7688 7238
Millenium Bank

W tytule przelewu należy podać imiona i nazwiska osób, dla których mają to być wejściówki oraz dopisek „Czas Gentlemanów”. Wasze nazwisko znajdzie się wówczas na liście. W razie wątpliwości, można uzyskać potwierdzenie zakupu biletu pod adresem: maszynowniapub@gmail.com .

Polecam też zapisać się na wydarzenie na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy podawać aktualne informacje.

Poza tym, tego wieczora będzie sporo czasu na integrację, ciekawe rozmowy i poznanie interesujących osób. Serdecznie zapraszam i zachęcam do szybkiego podejmowania decyzji z uwagi na ograniczoną ilość wejściówek. Gdy biletów zabraknie, podam tę informację tutaj i na stronie wydarzenia.

W razie czego o hotele i środki transportu najlepiej pytać na stronie wydarzenia na Facebooku. Tam z pewnością znajdą się osoby, które będą mogły pomóc. Na wszelkie pytania odnośnie samej imprezy chętnie odpowiem też w komentarzach.

Od razu dodam, że z uwagi na strome schody, proszę o wcześniejszy kontakt osoby, które mogą wymagać pomocy przy zejściu. W lokalu jest też słaby zasięg, więc telefony nie będą nam przeszkadzać.

Do zobaczenia!