Co jakiś czas warto się zatrzymać i spojrzeć wstecz, żeby ocenić czy dobrą drogą się podąża. Nastał ten moment. W związku z tym mam do Was kilka pytań.

 

Powyżej znajduje się filmowa wersja wpisu.

Sens Czasu Gentlemanów

Kiedy zakładałem Czas Gentlemanów przyświecała mi chęć dotarcia do szerszego grona odbiorców z ciekawymi efektami moich prac. Na uczelni, gdzie wówczas pracowałem, tego niestety nie mogłem osiągnąć. Pisanie do szuflady nie było zbyt satysfakcjonujące. Zależało mi więc zawsze by znaleźć swoich czytelników, a później też widzów, jak i zależało mi na ich, czyli Waszej opinii.

To w końcu jest wzajemna relacja, a nie „nadawanie”, jak to ma miejsce w tradycyjnym medium. Chcę się dzielić moimi zainteresowaniami, wątpliwościami i wnioskami, ale też chcę, żeby to było dla was wartościowe i interesujące. Ciągle pracuję nad formą i odpowiednim doborem tematów, co jednak nie oznacza, że zbliżyłem się do ideału albo że jestem w stu procentach pewny swoich działań.

Spojrzenie za siebie

Zwłaszcza ostatnie miesiące były dla mnie ciężkie, z uwagi na pisanie i późniejszą promocję mojej książki. Sporą część czasu poświęciłem też na rozwijanie czwartkowych Spotkań Czasu Gentlemanów oraz Społeczności Czasu Gentlemanów, kulturalnej grupy na Facebooku, która ma służyć waszej integracji i znajdowaniu odpowiedzi na swoje pytania. Mam niejakie wrażenie, że mogłem zrobić więcej na blogu i kanale. Ale nie jestem pewien.

Właśnie dlatego chciałbym Was prosić o opinię, radę i konstruktywną krytykę. Wasze zdanie się dla mnie liczy i będę je brał pod uwagę przy nadchodzących zmianach oraz wyborze tematyki na Czasie Gentlemanów.

Ankieta

Przygotowałem ankietę, która nam to ułatwi. Zawiera pytania odnośnie poszczególnych aspektów bloga i kanału, jak i miejsca do wpisania luźnych opinii. Jest w pełni anonimowa i przy okazji jej wypełniania nie pobieram żadnych danych osobowych.

Całość może wydawać się obszerna, ale wypełnienie samych obowiązkowych pytań (oznaczonych gwiazdką) powinno zająć zaledwie nieco ponad pięć minut. Odpowiedzenie na wszystkie pytania, wraz z bardziej rozbudowanymi opiniami może zająć natomiast 10-15 minut. Będę Wam niezmiernie wdzięczny za wszystkie te odpowiedzi i opinie. Obiecuję je rzetelnie przeanalizować i wziąć sobie do serca.

Nigdy jeszcze o coś takiego nie prosiłem, więc mam nadzieję, że potraktujecie to jako wyjątkową okazję by się wypowiedzieć i wpłynąć na dalsze kroki czynione na Czasie Gentlemanów.

Tutaj znajdziecie ankietę:

Ankieta dotycząca zmian na Czasie Gentlemanów

Struktura ankiety:

1 – Informacje o sobie, by poznać demografię stałych odbiorców.
2 – Ogólna ocena Czasu Gentlemanów, by wiedzieć na czym stoimy.
3 – Dobór treści, by odnieść się do ostatnich i przyszłych materiałów.
4 – Współprace komercyjne, czyli opinie o finansowaniu mojej pracy.
5 – Komunikacja, by sprawdzić jak układa się kontakt między nami.
[Na końcu znajduje się pytanie otwarte pozwalające zostawić wszelkie inne wnioski, opnie i słowa wsparcia.]

Dziękuję serdecznie za Wasze zaangażowanie i do zobaczenia w Krakowie (1 kwietnia), w kolejnym filmie lub do przeczytania w kolejnym artykule!