Fajki niestety wychodzą powoli z naszej kultury. W większości przypadków kojarzą nam się z dziadkami, czy marynarzami z kreskówek, no i z Sherlockiem. Szkoda, jest to bowiem jedna z najprzyjemniejszych form palenia tytoniu. Przede wszystkim pozwala delektować się chwilą. Ale co ja mówię, jeśli czytaliście wpis o fajkach dobrze o tym wiecie. Pytanie czy wiecie też ile trzeba wydać na fajkę najwyższej klasy?

„Fajek Dunhill chyba nie trzeba przedstawiać; niezależnie od różnych zdań na ich temat i rzeczywiście różnej jakości w zależności od okresu jest z nimi tak, jak z winami: bywają lepsze roczniki, ale z najlepszych winnic wino jest zawsze znakomite. I tak Dunhille wykonywane z najlepszych i najlepiej przygotowanych materiałów są synonimem fajek z najwyższej półki.
Prezentowany egzemplarz to billiard z „siodłowym” ustnikiem tzw. saddle billiard. Oczywiście ustnik oznaczony jest białą kropką – sławnym White Spot, notowanym od roku 1915. Posiada wyjmowany, rurkowy skraplacz – tzw. inner tube, opatentowany przez Dunhilla pomiędzy latami 1910 a 1912.”

Materiał: wrzosiec
Wymiary (dł. x wys.): 145 x 49 mm
Waga: 42 g
Ustnik: prosty
Filtrowanie: filtr duraluminiowy 4 mm / skraplacz

Producent: Dunhill, Anglia
Sklep: fajkowo.pl
Cena: 1 450,00 zł

Zdjęcie i opis produktu pochodzą ze strony sprzedawcy.