Przez ostatni tydzień podawaliście swoje propozycje w konkursie z „Przemysławką”. Odpowiedzi były głębokie, zabawne, trafiające w sedno. Przy niektórych się zaśmiałem, przy innych głowiłem skąd autor wziął taki pomysł. Były też zaskakująco poetyckie propozycje. Za wszystkie bardzo Wam dziękujemy. Nagrodzić możemy jednak tylko trzy odpowiedzi. Przyszła pora na ogłoszenie wyników zabawy.

Przypomnę, że spośród propozycji dokończenia zdania „Gentleman pachnie…”, ja wybrałem dwie, a pan Karol Bzowski, przedstawiciel Syntezy z Poznania, producenta „Przemysławki”, jedną. Zwycięzców nagrodzimy flakonami „Przemysławki” – wody kolońskiej produkowanej w Polsce od 1919 roku! Nagrodę oczywiście ufundowała Synteza. Jury wybierało odpowiedzi wedle własnego uznania, tym trudniejsza była decyzja. Po długim przemyśleniu sprawy udało nam się wyłonić szczęśliwców.

Zwycięskimi odpowiedziami (wszystkie równo osiągnęły pierwsze miejsce) :

Gentleman pachnie nie pieniędzmi czy sygnetami 
Lecz honorowym słowem i niezłomnymi zasadami
Autorstwa HJ. Odpowiedź dobrze trafia w sendo bycia gentlemanem, a do tego autor pokusił się o formę wierszowaną, co podniosło poprzeczkę.

Gentleman pachnie tak jak ty, po użyciu Przemysławki!
Autorem, którego jest Elegant_z_Mosiny. Jego propozycja jest nie tylko trafna i wymowna, ale też z polotem tak, jak sama 'woda’.

Gentelmen pachnie znów tak jak dawniej.
Pióra Anakina. Hasło to jest urzekająco proste i samo w sobie świetnie charakteryzuje ideę chwytania za dawne zapachy i kosmetyki, które może nie mają wielkiego PR-u, ale wciąż są godne uwagi.

Zwycięzcom gratulujemy!
Pan Karol prosił mnie bym podziękował wszystkim internautom biorącym udział w konkursie i pogratulował zdolności oraz oryginalności.  Co też czynię.
Ja zaś proszę o szybkie odpowiedzi na mailowe zapytanie o adres do wysyłki. Piszę tylko z adresu podanego na blogu!

Ponieważ jednak wśród nagrodzonych nie znalazły się wszystkie odpowiedzi warte uwagi, pozwolę sobie wyróżnić jeszcze dwie. Wyróżnienie jest czysto honorową nagrodą i ma jedynie wyrazić docenienie Waszej pomysłowości.

Za rymy „dla zaawansowanych” i włożoną pracę pragnę wyróżnić Lightie, szczególnie za:
Gentelman pachnie prestiżem,
Dystyngowane damy zaszczyca swym pobliżem

Druga wyróżniona odpowiedź wyda się Wam z pewnością kontrowersyjna, lecz biorąc pod uwagę pozostałe odpowiedzi tej samej osoby, nie miała być szydząca ani obraźliwa. Moim zdaniem świadczy o sporym dystansie, ale też odwadze i dowcipie. Za Gentleman pachnie jak kiełbaska wyróżniam Stefana. Stefanie, może zechcesz wyjaśnić tę propozycję?

Wszystkich, którzy przeoczyli konkurs, zachęcam do przejrzenia propozycji, które padły. Ciekawa to lektura. Wasza kreatywność miło mnie zaskoczyła.

Namawiam również do dzielenia się na blogu w komentarzach Waszymi wrażeniami z używania „Przemysławki”.