Kiedyś uważałem, że specjalistyczne kieliszki do picia whisky są dla snobów. Piłem oczywiście ze szklanki typu old fashioned. Pewnego razu otrzymałem jednak taki kieliszek w prezencie. Wieczorem przyszła pora na małą lampkę. Nalałem do niego whisky, którą piłem od całkiem dawna i dobrze znałem jej smak. Nagle okazało się, że smakuje zupełnie inaczej, wyraźniej, intensywniej. Zyskała zupełnie inny wymiar. Od tego czasu zawsze dobrą whisky pijam właśnie w takim kieliszku. Przestałem bagatelizować kwestię aromatu przy degustacji.Czas-Gentlemanow-kieliszki

Wpis powstał przy współpracy z Gentleman’s Choice.

„Większość  osób kojarzy  szkło  do whisky  ze szklanką  typu Old Fashioned  popularnie  zwaną „whiskówką”. Jednak prawdziwa degustacja musi pozwalać na uwypuklenie wszystkich niuansów aromatyczno­smakowych whisky, a to możliwe jest wyłącznie w kieliszkach tulipanowych.

Kieliszki MilerPije.pl są ręcznie robione przez co stanowią „najwyższą półkę” szkła do whisky. Są bardzo cienkie i wspaniale transparentne co pozwala w pełni docenić kolor whisky. Tym razem dekorem  jest  popularny  motyw  podkręconego wąsa,  który wskazuje  ile whisky  należy  nalać  do kieliszka dla najlepszego uwypuklenia aromatu.

Ręczne  wykonanie  kieliszków  odróżnia  je  od  produktów  maszynowych  tym,  że  mają  bardzo smukły  kształt,  wspaniałe  proporcje  i  nie  ma  na  nich  żadnych  naddatków  technologicznych, szwów, ani niedoszlifowanych krawędzi. Kieliszki wykonano z precyzją do 1 mm co oznacza, że w obrębie  kilku  kieliszków,  mogą  wystąpić  nieznaczne  różnice  w  kształcie co podkreśla  ich wyjątkowość oraz unikalność  niczym ręcznie obszyta butonierka w garniturze na miarę.

Wyprodukowano 960 sztuk z czego około 350 jest jeszcze dostępnych w GentlemansChoice.pl.”

Producent: KROSNO SA dla MilerPije.pl
Cena: w Gentleman’s Choice: 44 zł*
*Dla czytelników CzasGentlemanów.pl: 10% rabatu z kodem 'CG.pl’ użytym podczas zakupów.

<<Zobacz też: Sztuka wolnego picia whisky>>

Zdjęcie i opis produktu pochodzą od producenta.
Czym jest seria Gadżety Gentlemana?