To już dziesiąta odsłona Pytań do Kielbana. Z tej okazji, w przemiłych okolicznościach, zapraszam Was za kulisy Czasu Gentlemanów.

pytania-10

Z uwagi na jubileuszowy odcinek naszych pytań i odpowiedzi postanowiłem przygotować go w formie tematycznej. Trudno mi było umieszczać pytania dotyczące prowadzenia bloga i kanału na YouTube w innych odsłonach, więc najlepiej będzie je zebrać w jednym miejscu. Wybrałem zatem już wcześniej zadawane pytania oraz te, które na moją prośbę zadawaliście ostatnio na fan page’u Czasu Gentlemanów na Facebooku.

Chciałbym w ten sposób opowiedzieć Wam jak obecnie wygląda praca nad CG, ale też jak wyglądały początki czy jakie są moje wnioski na temat rozpoczynania tego typu inicjatyw. Liczę, że w ten sposób łatwiej będzie Wam wyobrazić sobie jak wymagające jest to przedsięwzięcie, ale przy okazji mam nadzieję, że uda mi się niektórych z Was zachęcić do takich wyzwań.

Odcinek nagrywałem podczas Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów, organizowanych w Róży Wiatrów niedaleko Węgorzewa nad jeziorem Święcajły, obok jeziora Mamry. Dokładnie na jachcie, którym pływałem wraz z ekipami Autostopem na koniec świata oraz Astrofazy. Nie wygraliśmy co prawda, ale dzielnie walczyliśmy o najlepsze miejsce.

Pytania z tego odcinka:

1 – Czym było dla mnie prowadzenie Czasu Gentlemanów na początku?
2 – Czy łączę Czas Gentlemanów z pracą i zainteresowaniami?
3 – Czy prowadzenie bloga lub kanału przynosi jakieś korzyści?
4 – Na ile treści na CG odpowiadają moim zainteresowaniom naukowym?
5 – Jaki mam zawód?
6 – Jak wyglądają przygotowania do powstania materiału na blogu i kanale?
7 – Ile czasu zajmuje mi przygotowanie materiału na blog i kanał?
8 – Jak wygląda mój dzień pracy?
9 – Ile czasu zajmuje prowadzenie bloga i kanału?

 

Jeśli interesowałaby Was historia Czasu Gentlemanów bardziej od strony profesjonalizowania tego zajęcia, polecam Wam moje wystąpienie na Czwartku Social Media w Szczecinie: