Tym razem odpowiemy na pytanie o całkowicie ludzki, choć nieco wstydliwy problem. Poza tym pomówimy między innymi o reagowaniu na komplementy, przywitaniach z księdzem, miejscu na pogrzebie, guziku przy kołnierzyku i stroju do teatru. Zapraszam do nowego odcinka Pytań do Kielbana!

Czas Gentlemanów jest wspierany przez Patronów

Niekiedy otrzymuję pytania o sprawy tak dziwne, że je ignoruję, uznając je za trolling. W innych wypadkach mam wrażenie, że w danej kwestii nie ma o czym mówić. Są jednak przypadki, w których sam mam wątpliwość czy dany temat jest wart omawiania. I problemy z gazami, o które nieraz już pytano, długo traktowałem z dystansem. Ale w końcu jesteśmy dorośli, a to przecież jest faktyczny problem dla wielu ludzi. Dlatego postanowiłem go omówić z punktu widzenia etykiety i empatii.

Ponadto w dzisiejszej odsłonie Pytań omawiamy hierarchię przywitań, a mianowicie wątpliwość kto pierwszy wyciąga dłoń do uścisku: kobieta czy ksiądz? Odpowiedź na pewno pomoże Wam wybrnąć z podobnych sytuacji, również przy innych bohaterach zdarzenia. Mówimy też o pogrzebach, komplementach i upominaniu innych, gdy źle jedzą.

Nieco miejsca zajmują dylematy związane z męską elegancją. Omawiamy wątpliwość kiedy należy zapinać guzik przy kołnierzyku, a kiedy nie powinno się tego robić. Podejmujemy też wątek stroju do teatru, gdzie odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta.

Pytania z tego odcinka:

1. Jak z klasą przyjmować komplementy i pochwały?
2. Czy zwracać uwagę, gdy ktoś w naszym towarzystwie źle je daną potrawę?
3. Co zrobić, gdy w towarzystwie puści się bąka?
4. Jak odnowić kontakt po latach?
5. Gdzie stanąć na pogrzebie?
6. Czy kobieta może pierwsza podać rękę księdzu?
7. Kiedy zapinać guzik przy kołnierzyku?
8. Czy klasyczne koszule są dla starszych mężczyzn?
9. Jak się ubrać do teatru?

 

Zobacz też:

10 potraw, których jedzenie sprawia problem
Sztuka prawienia komplementów
Jak składać kondolencje