Od pewnego czasu nie miałem dla Was żadnego konkursu z ciekawymi nagrodami. Czas to zmienić. Wracamy do tradycji prezentowania swoich „gentleman’s essentials”. Tym razem przewodnim motywem są zagraniczne zakupy. Do wygrania iPad Mini 3!

Poszetki i krawaty

Wpis powstał przy współpracy z PayPal

Meandry sklepowego savoir-vivre’u

Jeśli zajrzymy do podręczników dobrego wychowania w poszukiwaniu rad dotyczących wizyt w sklepach, dojdziemy do wniosku, że zakupy w Internecie są niezwykle wygodne. Nie trzeba się zastanawiać czy zdejmować kapelusz, czy przypadkiem nie irytujemy sprzedawcy zbyt długo przeglądając produkty albo czy będziemy w stanie wygodnie zanieść zakupy do domu.

Wiecie, że międzywojennym oficerom nie wypadało nosić paczek z zakupami (od tego byli tragarze), a paniom zbyt długo wpatrywać się w witrynę sklepu? Tym ostatnim grozili rzekomo „donżuani uliczni”.

Są też inne powody kierujące nas do sieci. Mężczyzna chcący wyglądać naprawdę elegancko, może mieć problem z kupowaniem odpowiednich elementów stroju w polskich sklepach. Niestety bowiem większość naszych producentów i sprzedawców nie nadążyła za powrotem kanonu męskiej elegancji. W tym momencie właśnie z pomocą przychodzi Internet i sklepy zagraniczne, które prócz dobrej jakości i ciekawych wzorów, proponują niekiedy bardzo korzystne ceny.

Zakupy w sieci

Tutaj jednak trafiamy na zupełnie inne dylematy. Nie każdy posiada kartę kredytową, nie zawsze mamy pewność, czy można zaufać danej firmie i często nie wiemy jakie przysługują nam prawa, jako konsumentom. Na szczęście i te przeszkody, da się ominąć, korzystając na przykład z serwisu PayPal.

Ci, którzy nie spotkali się jeszcze z tą nazwą, powinni widzieć, że PayPal to w wielkim skrócie serwis, pozwalający na założenie wirtualnego konta, doładowywanie go z rachunku bankowego i płacenie w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych na całym świecie. Ponadto PayPal stara się chronić klientów rozstrzygając spory między kupującym a sprzedawcą.

 

Marynarki i koszule

Konkurs

Wróćmy jednak do konkursu. Jeśli już kupowaliście ubrania, obuwie lub akcesoria poprzez PayPal za granicą, macie szansę na wygranie iPada Mini 3 – mianowicie: Apple Silver iPad Mini 3 WiFi + 3G (16GB).

Przejdźmy zatem do zasad. PayPal chciałby nagrodzić swoich użytkowników i przy okazji pokazać, że fakt, iż niektóre sklepy i marki nie są fizycznie obecne w naszym regionie, nie oznacza, że nie możemy nabyć ich ubrań, obuwia czy akcesoriów w szybki, wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób. Dobrymi przykładami takich sklepów są na pewno: Suit Supply, Trashness, Brooks i Brothers Menlook.

Aby zgłoszenie kwalifikowało się do zabawy należy przygotować jedną fotografię ze stylizacją, która zawiera jakiś element zakupiony poprzez PayPal w zagranicznym sklepie internetowym. Stylizację można zaprezentować na sobie albo układając ją estetycznie na jakiejś powierzchni w stylu „gentleman’s essentials”. Wygrywa autor zdjęcia, który w najciekawszy sposób wykorzysta w swojej stylizacji produkt zakupiony poprzez PayPal. Zwycięzcę wybiorę sam.

iPad mini 3

iPad mini 3

Fotografie należy przesyłać na adres cg.konkurs@gmail.com do 30 kwietnia włącznie. Do 4 maja zwycięzca otrzyma poprzez e-mail informację o wygranej i będzie zobligowany do podania swoich danych do wysyłki do 8 maja. Natomiast ja, do 20 maja, opublikuję na blogu zwycięską fotografię wraz z ciekawymi zgłoszeniami, które niestety nie wygrały.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie konkursu.

Kilka wskazówek:
– to, czy prezentowany na zdjęciu produkt faktycznie był kupiony poprzez PayPal w zagranicznym sklepie internetowym może być weryfikowane w razie przyznania nagrody.
– można w czasie trwania konkursu założyć konto na PayPal, w zagranicznym sklepie internetowym zakupić produkt i później zaprezentować go w konkursie.
– trzeba mieć ukończone 18 lat i mieszkać w Polsce.

Gorąco zachęcam do zabawy! Jako inspirację dodaję link do wyników jednego z poprzednich konkursów tego typu – tutaj.

PS Gdybyście szukali innych ciekawych sklepów zagranicznych korzystających z PayPal, tutaj znajdziecie kilka pomysłów:
ASOS, Centrecomerciale.cc, Forever21, Urban Outfitters, PINK, Abercrombie & Fitch, Scotch and Soda, The Kooples.

Źródła:
Cydzik Grzegorz, U łani, ułani…, MON, Warszawa 1983.
Mieczysław Rościszewski, Zwyczaje towarzyskie. Podręcznik praktyczny dla pań i panów, Warszawa 1928.