Co spakować na wyjazd do innego miasta? Jaka będzie pogoda? Co będę chciał zrobić? To spore dylematy dla osoby, która lubi dobrze się zaprezentować w każdej sytuacji. Zdecydowanie łatwiej spakować się na dwa tygodnie, niż na dwa, trzy dni. W pierwszym wypadku można zwyczajnie wziąć więcej. Co natomiast Wy chcieliście zabrać do Poznania na weekend?

To jest tylko mój zestaw. Nie brał udziału w konkursie.

To jest tylko mój zestaw. Nie brał udziału w konkursie.

Słowo wstępu

Waszym zadaniem było przedstawienie w formie zdjęcia „essentials” swojego zestawu najważniejszych rzeczy, które zabralibyście na dwa dni do stolicy Wielkopolski. Stawką był opłacony hotel i kilka dodatkowych atrakcji. Wyzwanie potraktowaliście bardzo poważnie, a oto jego efekty.

Na swój wyjazd zazwyczaj wybieraliście eleganckie ubrania w stylu casualowym. Stawialiście na dobre, zadbane buty, stylowe zegarki, koszule i dodatki. To te dodatki pięknie personalizowały Wasze fotografie. Większość z Was dodała coś personalnego od siebie, dzięki czemu osiągaliście bardzo różne efekty. Były przyrządy do golenia, do palenia, do fotografowania, do makijażu (w przypadku dam oczywiście), znalazła się nawet elegancka bielizna (również w przypadku jednej z czytelniczek)!

Największe wrażenie robiło na mnie estetyczne ułożenie wybranych przedmiotów, ich spójność i dobór owych dodatków. Pięknie zadbane elementy stroju dawały dodatkowe plusy. Gadżety z minionych dekad również podnosiły ocenę. Ogólne wczucie się w klimat zbliżało do wygranej.

<<Zobacz też: Każdy mężczyzna powinien odbyć swoją podróż>>

Prezentacja

Chciałbym Wam zaprezentować kilka najlepszych prac.

Zdjęcie Aleksandra nie dość, że nawiązuje do Poznania (drewnianymi koziołkami u góry), to jeszcze do tego co działo się ostatnio na fan page’u Czasu Gentlemanów na Facebooku (książka). Poza tym, świetne buty!

Fot. Andrzej B.

Fot. Aleksander B.

Fotografia Andrzeja powala profesjonalizmem. Świetny układ, przepięknie wypolerowane buty, wieczne pióro (również temat, który ostatnio się pojawił na blogu) i akcesoria do golenia na mokro (nie trzeba wspominać).

Fot. Andrzej O.

Fot. Andrzej Olender

Kacper natomiast wyskoczył ze standardowych ram i przedstawił swoją pasję. Brakuje tylko konia na zdjęciu. Gratuluję kreatywności!

Fot. Kacper K.

Fot. Kacper K.

Na zdjęciu Bartosza podziwiać możemy za to cały zestaw świetnych gadżetów gentlemana. Wiele z nich to czysty vintage. Stary aparat fotograficzny (jestem ciekaw czy działa), piękny zegarek, fajka, no i o czymś do czytania nie można zapomnieć.

Fot. Bartosz W.

Fot. Bartosz W.

Bartosz jednak całkowicie rozmontował system swoim gramofonem. Jest on walizkowy więc na siłę może nawet faktycznie być zabrany w tę podróż. Szczerze powiedziawszy tak mnie ujął tym rozwiązaniem, że to właśnie jemu postanowiłem przyznać nagrodę.

Decyzja nie była prosta i jestem niezwykle wdzięczny wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w zabawie. Szczególne gratulacje natomiast ślę do Bartosza! W sprawie nagrody skontaktuje się z Tobą fundator nagrody.

Niezorientowanym podpowiem, że konkurs ten był efektem współpracy Czasu Gentlemanów z Miastem Poznań. W jej ramach pisałem już o moim mieście i zaproponowałem Wam gentlemańską ścieżkę jego zwiedzania. W niedalekiej przyszłości trasa ta znajdzie się w e-przewodniku po Poznaniu, który tworzyć będą trasy różnych blogerów.

PS. Jeśli autorzy zdjęć życzą sobie podpisać ich prace pełnym imieniem i nazwiskiem, lub jakkolwiek inaczej, proszę o kontakt.

PS. 2. Może jeszcze kiedyś wrócimy do tej formuły konkursu. Co sądzicie?