Pewnie każdy z nas próbował kiedyś swoich sił w kryptografii, choćby w dzieciństwie przekazując „ściśle tajną” wiadomość przyjacielowi albo liścik miłosny ukochanej koleżance. Te czasy dawno już minęły, ale to nie znaczy, że nie możemy od czasu do czasu zabawić się w tajniaka. Dzisiaj chciałbym zaprosić Was właśnie do takiej zabawy – konkursu, w którym możecie wygrać jedno z piór swoich marzeń. Zainteresowani?Czas-Gentlemanow-str8

Wpis powstał przy współpracy z marką STR8

Skrót zasad

W skrócie wygląda to tak: będziecie musieli rozgryźć (wymyślić) co kryje się w podanym przeze mnie, zaszyfrowanym przekazie, a autorzy dwóch najlepszych odpowiedzi wygrają luksusowe pióra wieczne Watermana o łącznej wartości niemal dwóch i pół tysiąca złotych.

Wprowadzenie

Zacznę może jednak od początku. Jakiś czas temu odezwała się do mnie osoba reprezentująca producenta męskich kosmetyków STR8 i powiedziała, że chcieliby żebym poprzez konkurs, przekazał Wam nagrody o łącznej wartości 2500 zł. … Musiałem na chwilę usiąść. Nigdy jeszcze nie miałem okazji przekazać Wam upominków za taki budżet. Do tego formuła konkursu zależała wyłącznie ode mnie.

Chciałem, żeby zarówno nagrody, jak i zasady nawiązywały do tematów, które już na blogu poruszaliśmy, a może i będziemy nawet rozwijać.

STR8 stara się docierać do mężczyzn z charakterem, lubiących przygody, pełnych energii i lubiących wyzwania. To od razu przywiodło mi na myśl omawianych niedawno skautów i harcerzy. Kiedy jesteśmy młodzi, mamy o wiele więcej zapału do działania i nie boimy się podejmować odważnych decyzji. Dobrze jest w tym okresie trafić na odpowiednich ludzi, którzy pokierują nas w odpowiednią stronę.

Skauci szkolili się w przeróżnych specjalnościach, a jedną z nich było szpiegowanie. Sam Baden-Powell był przecież szpiegiem. Uczył później jak wykorzystać techniki tajnych agentów do pracy na rzecz swojego kraju. Pisałem o tym w artykule o szyfrowaniu tradycyjnymi metodami. Może to się wydawać dziecinną zabawą, ale jest ciekawą rozrywką i myślę, że warto znać choć pobieżnie te metody.

Reguły konkursu

Wróćmy jednak do konkursu. Odkąd pierwszy raz usłyszałem o STR8 zastanawiałem się od czego pochodzi ten skrót. Nadal nie wiem, ale przyznaję, że nie szukałem jakoś szczególnie odpowiedzi na to pytanie. Ta otoczka tajemniczości zatem pozostała, ale nie na długo. To Wy macie rozgryźć ten skrót.

Waszym zadaniem będzie rozpisanie skrótu „S.T.R.8” na hasło, tekst, wierszyk, nazwę, cokolwiek. Podane znaki (razem z cyfrą „8”) mogą stanowić pierwsze litery kolejnych słów lub wersów. Możecie to rozpracować zarówno tekstowo, jak i graficznie. Jesteście tutaj ograniczeni wyłącznie własną kreatywnością. Ważne jest, by efekt nawiązywał w jakiś sposób do bycia gentlemanem oraz do wartości promowanych przez STR8, czyli: niezależność, swoboda i radość życia, brak ograniczeń, odwaga (niekoniecznie wszystkich naraz).

Wasze odpowiedzi nadsyłajcie na konkursowy adres bloga: cg.konkurs@gmail.com. Do odpowiedzi dołączcie dane potrzebne do wysłania ewentualnej nagrody (adres i nr tel.). Na odpowiedzi czekam do czwartku 3.04.2014. W piątek poznacie zwycięzców. Pełen regulamin znajdziecie tutaj.

Nagroda

Czas powiedzieć więcej o nagrodach. Tutaj nadal mocno trzymamy się tematów związanych z blogiem. Nie chciałem oferować Wam wielu fajnych nagród. Wolałem dać mniej, a lepsze. Padło na coś, o czym sam marzę, ale pewnie nie prędko zdecyduję się na taki zakup. To piękne pióra Watermana.

Nagroda za zajęcie I miejsca to Waterman Exception o wartości niemal 1500 zł (na poniższej ilustracji u góry). Natomiast za II miejsce wręczam srebrne pióro Waterman Carene Essential o wartości 1000 zł (na ilustracji u dołu).

Na górze Exception, na dole Essential...

Na górze Exception,
na dole Essential…

Myślę, że nawet dla laika, takie pióro będzie idealnym impulsem do nauki kaligrafii i pisania listów, a w przyszłości, będzie to z pewnością piękny prezent dla syna lub wnuka. Zdecydowanie warto zawalczyć o te nagrody!

Do nagród będą dołączone oczywiście też zestawy kosmetyków STR8.

<<Zobacz też: Wieczne pióra – krótka historia>>

Bloger ustala reguły

Ten konkurs jest organizowany w ramach większej akcji. Obecnie trwają jeszcze konkursy między innymi na blogach Mr Vintage, Design Your Life oraz Facetem Jestem i o Siebie Dbam. Zajrzyjcie też do nich!

A ja czekam na Wasze propozycje.

czas