Czy trzeba zwalniać miejsca w tramwajach? Kto jest ważniejszy: narzeczona czy jej rodzice? Dobre maniery na Facebooku, buty do ślubu i strój na osiemnastkę. To tylko niektóre z tematów poruszanych w tym odcinku Pytań do Kielbana.

Znów zrobił się niemiłosierny upał, więc tym razem wybraliśmy się do lasu w poszukiwaniu orzeźwiającego cienia. O tej porze roku, taka wyprawa wiąże się z koniecznością odparcia ataku wściekłych owadów, ale i tak było warto. Odpowiedziałem na kilka Waszych pytań i znalazłem ścieżki, o których do tej pory nie miałem pojęcia.

Większość odcinka skupia się na dobrych manierach i relacjach z innymi ludźmi. Czasem są to obcy, czasem ludzie, na których sympatii nam zależy, a czasem najbliżsi. Pod koniec filmu odpowiadam też na pytania związane z męską elegancją. Tutaj już poszło z górki, ponieważ w tym wypadku łatwiej o zero-jedynkowe rady.

Przy okazji opowiadam też o niezobowiązujących sesjach pytań i odpowiedzi, jakie co jakiś czas przeprowadzamy sobie na moich Instastories, na Instagramie. Polecam tam zaglądać, bo wychodzą bardzo ciekawie.

I na koniec jedna uwaga: wydaje się, że mój aparat tak bardzo zachwycił się letnim lasem, że nie potrafił się skupić na mnie. Dzięki temu przez większość czasu możecie podziwiać las w pełni ostrości na… moim tle. Mam jednak nadzieję, że merytorycznie będziecie w pełni usatysfakcjonowani tym odcinkiem.

Pytania z tego odcinka:

00:41 – Czy zawsze należy zwalniać miejsca w komunikacji miejskiej?
03:30 – Jak zwrócić komuś uwagę na niewłaściwe zachowanie?
04:47 – Czy istnieją zasady pierwszeństwa i hierarchia na Facebooku?
06:55 – Z kim witać się najpierw, z dziewczyną czy jej rodzicami?
10:22- Czy trzeba przechodzić na „ty” z kimś starszym, gdy nie chcemy?
12:53 – Dlaczego sandały są złe?
14:11 – Jak się ubrać na osiemnastkę kolegi?
15:32 – Jakie buty wybrać na własny ślub? Czy muszą to być oksfordy?

Zobacz też:

Gentleman w tramwaju – rady z okresu międzywojennego
Trudna sztuka krytykowania
Jak gentleman witać się powinien
Kiedy zwracać się do innych per „pan”/”pani” w sieci
Eleganckie buty na lato – poradnik zakupowy + stylizacje
Klasyczny sweter – alternatywa dla bluzy i marynarki
Eleganckie buty do garnituru – jakie wybrać