Trudna randka, koszula do muszki, temperatura wody do golenia i asekuracyjne przeprosiny to tylko niektóre tematy z tego odcinka Pytań do Kielbana. Zapraszam!
W dzisiejszym odcinku trafiło się kilka pytań, które warto było rozwinąć, dlatego nie przejmowałem się tak bardzo długością filmu. Wyszło w sumie jak w początkach serii. Jeśli więc macie coś manualnego do zrobienia, to śmiało włączcie sobie film w tle i posłuchajcie.
Szczególny akcent tym razem położyłem na rozwoju empatii, o czym wcześniej nie miałem okazji wspominać, na asekuracyjnym przepraszaniu – zjawisku, z którym spotykam się zbyt często i kąśliwych komentarzach w Internecie. Niby odpowiedź była prosta, a jednak było o czym mówić.
Mam nadzieję, że spodoba się Wam ta odsłona.
Pytania z tego odcinka:
00:42 – Jaką temperaturę powinna mieć woda do golenia?
01:46 – Jak zachować się na pierwszej randce ze zranioną wcześniej dziewczyną?
03:29 – Jak rozwijać w sobie empatię?
05:59 – Czy golić kilkudniowy zarost gdy zapuszczamy brodę, a mamy bardzo ważną okazję?
07:12 – Jak zniwelować fale tworzące się na części brody?
08:36 – Czy warto asekuracyjnie przepraszać?
12:44 – Jaką koszulę wybrać do muszki?
15:12 – Jak reagować na uszczypliwe komentarze w Internecie?
Chętnie poznam Wasze opinie na temat omawianych spraw. Piszcie śmiało w komentarzach!
Do dalszego poczytania:
Podrażnienia i zacięcia przy goleniu na mokro
Pierwsza randka – 10 zasad gentlemana
Najważniejsza cecha gentlemana – empatia
Kilkudniowy zarost – dla kogo jest i jak go nosić
Sztuka przepraszania – jak to zrobić po męsku?
Jak wiązać muszkę
Gentleman w sieci – komentarze i dyskusje
Bardzo ciekawy materiał,pozdrawiam Szanownego Pana.
Dziękuję!
Panie Łukaszu. Czy można liczyć także na tradycyjną, tekstową wersję? Bardzo mi ich brakuje względem filmów. Serdeczne pozdrowienia.
Seria Pytania do Kielbana jest od początku tylko filmowa i taka pozostanie niestety.
W kwestii koszuli do muszki stanowczo sprzeciwiam się kołnierzykom łamanym. Dla mnie założone do garnituru wyglądają zbyt pretensjonalnie. Dodatkowo, taki kołnierz nie zakrywa tasiemki muszki wokół szyi, co moim zdaniem wygląda nieestetycznie. Nieprzypadkowo takie koszule nosi się do fraka – do tego stroju (ang white tie) zakłada się białą muszkę – przez co problem z odsłoniętą taśmą nie występuje.
Dokładnie tak jest!
W pełni się zgadzam z nie przepraszaniem. To bardzo denerwujące, gdy połowa rozmowy/listu, to przeprosiny w zasadzie nie wiadomo z jakiego powodu. Równie męczące są stwierdzenia „z góry dziękuję”, „z góry przepraszam” itp. Jest wskazane trochę asertywności. Nie jest dobrze podkładać głowę pod topór i czekać na wyrok skazujący za brak przecinka.
No i chyba oczywistym jest, że na potknięcia po prostu nie reagujemy. Wszyscy popełniamy błędy, rozmówca powinien wykazywać się wyrozumiałością. Choć przyznaję zdarzają się rozmowy, które są prawdziwą szkołą cierpliwości.
Również nie przepadam za „z góry dziękuję”, bo dla mnie to oznacza, że jeśli pomogę, to ta osoba nie pokwapi się później, żeby podziękować. W końcu już podziękowała „z góry”.
Mam pytanie. Czy będąc w kawiarni, mamy płacić za dziewczynę ?? I do kiedy mamy płacić?? Wybiegając dalej : jak mamy przejść na głębszą relację w późniejszym czasie, czyli przejść na inny wymiar randkowania , żeby coraz bardziej wzbudzać zainteresowanie? Bo randki nie będą przecież nie skończenie tylko spotykaniem się na kawie.
Pozdrawiam.
Panie Filipie, kwestię płacenia już omawiałem w tym artykule:
https://kielban.pl/2015/02/czy-mezczyzna-powinien-placic-za-kobiete/
Sprawa zależy od paru czynników, więc nie będę tutaj wchodził w szczegóły. Generalnie, jeśli zapraszamy, powinniśmy wziąć na siebie koszty.
Jeszcze przypomniała mi się zupełnie inna kwestia. Jeśli ktoś wobec nas nie przejawia szacunku (mam tu na myśli dziewczynę), to czy odmówić kolejnych spotkań?? Sprawa ma się co do spotkań , ja jako iż nie posiadam prawo jazdy, często gęsto jestem skazany na komunikację miejską, czasem tramwaje czy autobusy się spóźniają, informuję o tym drugą osobą, z szacunku do niej. Jednak ta osoba się denerwuję, chociaż zna położenie w jakim się znajduję, czy mimo to jeśli przeprosiny nic nie dały, i druga osoba czuję się urażona (bo uważa ze mężczyzna nie ma prawa się spóźnić [co dla mnie jest głupim… Czytaj więcej »
Proponuję najpierw szczerą rozmowę. A później można się zastanowić czy to dobra wybranka.
Panie Łukaszu, co Pan sądzi o…noszeniu koszuli z krótkim rękawem? Dowiedziałem się dziś, że to nie przystoi. Rozumiem, że do garnituru to groteskowe rozwiązanie, ale na co dzień? Pytam, bo Pan właśnie na tym (i chyba nie tylko) nagraniu wystąpił w krótkim rękawku.
To jest koszulka polo, a to już inna sprawa. Koszula z krótkim rękawem (czyli zapinana na guziki, z kołnierzykiem) udaje tylko koszulę. Dlatego się ją odradza.
Panowie – nie piszcie sms-ów do swoich „wybranek”. Dzwońcie, umawiajcie się i rozmawiajcie w cztery oczy jak normalni ludzie. A odpowiadając na pytanie z komentarzy jednego z Panów – to kobieta pierwsza zdecyduje o przeniesieniu relacji na wyższy poziom. Mężczyźni robią to zbyt wcześnie, bo szybciej się… zakochują. Gdy wypalisz z tekstem o „zostaniu parą” do kobiety, która nie jest jeszcze na to gotowa, na 95% „jest po ptakach”. Prędzej czy później sama spyta, czy jesteście już oficjalnie razem (bądź w podobny sposób). A postępowanie z kobietą po przejściach to temat rzeka, jednak podstawowe zasady są niezmienne – dystans i… Czytaj więcej »