Pierwsza randka to szczególne spotkanie, bo wrażenie, jakie zrobisz w jej trakcie, będzie mocno rzutowało na przyszłość tej relacji. Warto więc przestrzegać poniższych reguł. Przydadzą się zresztą również na kolejne randki.

Pierwsza randka

Najważniejszy jest Twój charakter oraz wartości, którymi się kierujesz. Nigdy z nich nie rezygnuj, ani nie udawaj nikogo innego żeby zdobyć jakąś kobietę. Malowany sukces ma bowiem krótkie nogi i nie przyniesie satysfakcji. Jeśli kierujesz się w życiu zasadami gentlemana masz jednak, jako dobry towarzysz, spore szanse zawrócić w głowie wartościowej dziewczynie.

Mimo wszystko musisz się nieco wysilić, by zadbać o nią. Nie chodzi o porzucenie własnego ja dla jej uciechy, tylko o postaranie się, by poczuła się komfortowo przy tobie i odpłaciła taką samą troską. Poniższe zasady nie są jednak podręcznikiem podrywu, ani tym bardziej sposobem na „zaciągnięcie” dziewczyny do łóżka. To droga do wyrobienia sobie opinii mężczyzny dojrzałego, opiekuńczego i solidnego, słowem: gentlemana.

Tradycyjnie do wyboru oferuję film i artykuł:

1. Zaplanuj randkę

Zapewne od razu umówicie się by pójść w konkretne miejsce. Jeśli to będzie jakaś kawiarnia lub restauracja, zadbaj o rezerwację stolika, a w przypadku kina czy teatru, o bilety. Unikniesz sytuacji, w której musielibyście zmieniać plany ze względu na brak wolnych miejsc.

Na tym jednak wieczór nie musi się kończyć. Po jakimś czasie możecie chcieć zmienić lokal, a wtedy pojawi się pytanie: dokąd iść? Zastanów się nad tym już wcześniej, dzięki czemu będziesz mógł od razu zaproponować kilka różnych opcji. Ona rzecz jasna też może mieć swoje typy, a wy będziecie mieli z czego wybierać. Unikniecie zatem bezradnego rozkładania rąk i błąkania się po okolicy w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca. Takie błąkanie może przecież trwać długo i skutecznie psuć atmosferę.

<<Zobacz też: 7 sytuacji, w których mężczyzna ma pierwszeństwo przed kobietą>>

randka32. Nie nastawiaj się na seks

Mężczyzna z klasą nie zakłada, że kobieta, z którą się spotyka, już na pierwszej randce będzie chętna by iść z nim do łóżka. Przypadkiem nie zasugeruj swoim zachowaniem, że na taki właśnie scenariusz liczysz! Gentleman to przecież człowiek cierpliwy i wie, że na takie rzeczy przyjdzie pora w swoim czasie.

3. Wybierz odpowiedni strój

Nie strój się na siłę, ani nie przebieraj za kogoś, kim nie jesteś. Postaraj się by twój ubiór dobrze określał najlepszą wersję ciebie samego. Pokaż tylko, że starałeś się dobrze wypaść i zadbałeś o swój wygląd. W ten sposób dasz jej do zrozumienia, że zależy ci na tym spotkaniu.

Sam na randkę w kawiarni wybrałbym marynarkę i koszulę, bo uważam, że taki strój dobrze mnie określa. Jednak nie każdy musi mieć taki styl. W tej kwestii nie ma sztywnych zasad.

4. Przyjedź po nią / Odwieź ją

Zaproponuj, że po nią przyjedziesz przed spotkaniem, ale rzecz jasna może się okazać, że wygodniej jej będzie spotkać się z tobą dopiero na miejscu. Zdecydowanie jednak odwieź ją lub odprowadź do domu po randce. Nawet jeśli nie masz swojego samochodu, towarzysz jej w komunikacji miejskiej. Powinieneś bowiem zadbać o jej bezpieczeństwo aż dojdzie do domu i wtedy się pożegnać.

Jeśli odprowadzenie czy odwiezienie jej to nie jest większy problem, a ona mimo to od tego się wymiguje, może to być sygnał, że na spotkaniu coś poszło nie tak. W takiej sytuacji odpuść.

<<Zobacz też: Jak z klasą wozić swoją damę>>

Pierwsza randka5. Kup jej kwiaty

Kobiety uwielbiają kwiaty, choć na pierwszej randce mogą nie być najlepszym pomysłem. Jeśli wszystko idzie świetnie, możesz jej podarować pod koniec randki jakiś niezobowiązujący kwiatek kupiony lub zerwany gdzieś przy okazji.

Na przyszłych spotkaniach będziesz mógł sobie pozwolić na więcej, tylko nie przynoś ich na randkę. Powstanie problem z ich przechowaniem, umieszczeniem w wazonie czy noszeniem przy sobie podczas spaceru i powrotu do domu. Lepiej zrobisz przynosząc jej kwiaty, kiedy będziesz ją odbierał przed randką. Dzięki temu, będzie mogła spokojnie włożyć je do wody i zostawić u siebie.

Dobrym pomysłem będzie też wysłanie jej kwiatów kurierem. Zrób to tego dnia, jeszcze przed spotkaniem. Poślij je do jej domu albo do pracy. Dołącz też liścik. Będzie wiedziała, że o niej myślisz.

<<Więcej o kupowaniu kwiatów przeczytasz tutaj: Jakie kwiaty kupić swojej damie – poradnik gentlemana>>

6. Opowiedz o sobie

Pierwsza randka to spotkanie, na którym macie się lepiej poznać i znaleźć wspólne tematy do rozmów, wspólne pasje. Nie możesz jednak czekać aż ona zapyta cię dokładnie o to, co masz gdzieś z tyłu głowy. Opowiedz nieco o sobie. Skacząc po tematach wplataj niuanse, które pozwolą jej lepiej Ciebie poznać. Nie rozgaduj się jednak zanadto i pozwól jej dość do głosu. Wypytaj nieco o jej zainteresowania.

To nie muszą być pogłębione dyskusje. Chodzi o to, żebyście wybadali o czym możecie rozmawiać, a reszta potoczy się sama.

<<Zobacz też: Flirtuj jak gentleman>>

7. Uważaj z alkoholem

Choć atmosfera może się robić coraz luźniejsza albo będziesz próbował się pozbyć zdenerwowania, nie pozwól sobie na wstawienie się alkoholem, a tym bardziej nie możesz być pijany. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa swojej towarzyszce, a przy kimś chwiejącym się na nogach, nie będzie czuła się pewnie. Nie możesz też stracić kontroli na samym sobą!

<<Zobacz też: Gentleman i alkohol – o piciu z klasą>>

Pierwsza randka - pocałunki

8. Pocałunki zostaw na sytuację intymną

Jeśli wszystko pójdzie w dobrą stronę, może się pojawić sprzyjająca atmosfera do jakichś czułości, tulenia i pocałunków. Kiedyś by to nie uszło, ale dziś jesteśmy bardziej otwarci. Niemniej wciąż nie są to zachowania tolerowane w miejscach publicznych. Skutecznie przykuwają uwagę otoczenia i budzą niesmak. Pamiętaj też, że zbytnie okazywanie sobie czułości przy świadkach może popsuć opinię twojej dziewczynie, a przecież tej opinii miałeś bronić.

<<Zobacz też: Gentlemani, damy i namiętne pocałunki w miejscach publicznych>>

9. Zapłać rachunek

Kiedy przyjdzie pora by opłacić rachunek, weź to na siebie. Na pierwszej randce nie zastanawiaj się kto zapraszał, tylko chwyć za portfel. Rzecz jasna ona może chcieć się dołożyć do rachunku. Ma do tego pełne prawo i to wcale nie musi źle świadczyć o jej stosunku do Ciebie. Jeśli więc to nie była tylko grzecznościowa propozycja pozwól jej albo z uśmiechem zaproponuj, że ona może stawiać na kolejnym spotkaniu.

Pamiętaj jednak na przyszłość, że kiedy ty zapraszasz, powinieneś być przygotowany na opłacenie całego rachunku.

<<O zasadach płacenia przeczytasz tu: Czy mężczyzna powinien płacić za kobietę?>>

Pierwsza randka

10. Nazajutrz zadzwoń do niej

Niezależnie od tego czy zamierzasz kontynuować tę relację, czy może uznasz, że nie ma przyszłości, zadzwoń do niej następnego dnia. Taki telefon to podstawy kultury. Nie można po randce ucichnąć i nie dawać znaku życia. Zapytaj co u niej i podziękuj za spotkanie. Nie sugeruj, że coś poszło nie tak, ani nie pytaj czy przypadkiem nie palnąłeś jakiegoś głupstwa. Gdyby to miał być koniec, przypadkiem nie dawaj jej nadziei na kolejne spotkania, byle nie sprawić jej przykrości. Jeśli o to zapyta, stwierdzenie, że w najbliższym czasie jesteś bardzo zajęty, powinno być dostatecznie czytelnym sygnałem. Ale bez potrzeby nie poruszaj tego wątku.

Trzymam jednak kciuki, żeby wszystko poszło dobrze i na pytanie kiedy chciałby się znów spotkać, poda jakiś bliski termin!

<<Zobacz też: Jak z klasą korzystać ze smartfonu>>

 

Gdybyście mieli jeszcze jakieś swoje rady albo nie zgadzali się, z którąś z powyższych, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

 

 

Inne artykuły w tym temacie:

Jak z klasą zrobić pierwszy krok do bliższej znajomości

O prowadzeniu damy pod rękę

Kilka zachowań, którymi mężczyzna zrazi do siebie damę

Pierwsza zasada gentlemana – być dobrym towarzyszem

Jak zrobić dobre wrażenie na rodzicach swojej dziewczyny

Osoba towarzysząca na przyjęciu – jak się zachować

Gentleman w obronie kobiety – bić się czy nie?