Ile czasu zajmuje prowadzenie CG, czy da się utrzymać z takiej pracy i co bym robił gdyby nie ten blog i kanał? To tylko niektóre zagadnienia z dwudziestej odsłony serii Pytań do Kielbana.

Ponieważ to już dwudziesta odsłona serii, postanowiłem zrobić ją tematyczną. Zapytałem Was jakie zagadnienia związane z kuluarami Czasu Gentlemanów Was najbardziej interesują i dzisiaj o nich opowiadam. Znalazło się kilka pytań o system pracy, o Społeczność i satysfakcję, a także o moją przeszłość i plany na niedaleką przyszłość.

Przy okazji dodałem krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń zeszłego roku i mój wybór najlepszych materiałów.

Pytania z tego odcinka:

01:19 – Ile czasu poświęca Pan na prowadzenie Czasu Gentlemanów?
02:40 – Czym jest dla Pana aktualna otoczka i społeczność, która Czasu Gentlemanów?
03:58 – Czy będzie coraz więcej kanałów i blogów o podobnej tematyce?
05:07 – Czym zajmował się Pan przed Czasem Gentlemanów?
05:19 – Czy planuje Pan wrócić do przerwanego doktoratu?
06:07 – Od kiedy interesuje się Pan sztuką dobrego wychowania byciem dżentelmenem?
06:52 – Czy da się utrzymać z twórczości w Internecie?
08:06 – Co by Pan robił, gdyby nie Czas Gentlemanów?
09:03 – Czy są planowane spotkania z odbiorcami w większych miastach?
09:37 – Czy planuje Pan jakieś filmy z udziałem widzów?
10:10 – Tworzenie jakich filmów sprawia Panu największą przyjemność?
10:27 – Czy będzie profil Czasu Gentlemanów na Pintereście?

Najważniejsze wydarzenia 2017

W skrócie, do najważniejszych wydarzeń wokół Czasu Gentlemanów w minionym roku zaliczam prężny rozwój naszej Społeczności, a szczególnie naszych comiesięcznych spotkań w różnych miastach Polski. To wydarzenie miało już ponad 20 edycji! Dzięki zaangażowaniu Społeczności udało nam się ponownie zorganizować zbiórkę na Szlachetną Paczkę, a także trzy edycje akcji oddawania krwi w kilku miastach. Niezwykle mnie cieszy, że ciągle zwiększa się liczba chętnych do udziału w naszych projektach.

Wisienką na torcie w tym zakresie było powołanie Stowarzyszenia Liga Zwyczajnych Gentlemanów, która składa się z najbardziej aktywnych członków naszej Społeczności. Stowarzyszenie przejęło w większości organizację naszych akcji i zajmuje się także własnymi projektami.

W minionym roku z przyjemnością obserwowałem też rozwój kanału Czasu Gentlemanów. Cieszy mnie nie tylko osiągnięcie 45 000 subskrybentów, ale przede wszystkim rozwój jakościowy moich filmów. Nadal, w zdecydowanej większości, powstają wyłącznie moją ręką, a przecież sam jestem tylko amatorem w tym zakresie.

Ostatnim wydarzeniem, o którym chciałbym wspomnieć, było założenie profilu na Patronite i zbiórka pieniędzy wśród odbiorców na współfinansowanie mojej działalności. Niezwykle mnie cieszy, że wiele osób zechciało mnie wesprzeć i często robią to bardzo regularnie. W tym miejscu jeszcze raz im dziękuję!

Najważniejsze materiały minionego roku:

Subiektywny wybór:

Sztuka życia nietowarzyskiego, czyli kilka słów o samotności
Potęga rytuałów w życiu gentlemana
Jak podejmować trudne decyzje zawodowe
Zalety i wady posiadania brody

A jakie były Wasze ulubione?

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!