Wspólna praca po rozstaniu, T-shirt pod marynarką, zawód dla gentlemana i oczywiście tytułowa: moja największa gafa. To tylko niektóre z tematów poruszanych w tej odsłonie Pytań. Zapraszam!

pytania-11

Wpis powstał przy współpracy z Hotelami SPA Dr Irena Eris

W najnowszym odcinku Pytań do Kielbana mam dla Was zarówno kwestie damsko-męskie, dotyczące klasycznej elegancji, dobrych manier oraz bardziej ogólne, o emocjach i pracy. Pierwszy raz dodałem pytanie zadane mi na żywo. W minionym miesiącu miałem bowiem okazję spotkać się z uczniami gimnazjum, które powstało przy mojej dawnej podstawówce (Społeczna Dwójka w Poznaniu). Nie dość, że spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem, to padło jeszcze pytanie, które warto omówić nieco szerzej.

Nadal też bawię się formą tych odcinków. Chciałbym, żeby chociaż spora część z nich była czymś więcej niż zwykłym mówieniem do kamery podczas siedzenia przy biurku czy stole. Poprzednio nagrywałem na jachcie. Tym razem skorzystałem z przestrzeni w Hotelu SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju, który jest urządzony w stylu art déco. Moim zdaniem pasuje tutaj idealnie. Będę wdzięczny, jeśli później dacie znać, co sądzicie o takiej formie.

Pytania z tego odcinka:

  1. Jak razem pracować i jechać na delegację po rozstaniu?
  2. Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
  3. Jaka była moja największa gafa?
  4. Czy można poprawiać osoby źle wymawiające nasze nazwisko?
  5. Jakie zawody powinien wykonywać gentleman?
  6. Czy wypada publicznie okazywać nadmierną radość?
  7. Czy można zakładać T-shirt pod marynarkę?

Gdybyście chcieli posłuchać odpowiedzi na większą ilość pytań, z okazji przekroczenia pułapu 30 000 subskrybentów na kanale YouTube przeprowadziłem transmisję odpowiadania na żywo przez godzinę. Zapis tej transmisji znajdziecie tutaj: Godzina Pytań do Kielbana.

Do poczytania/obejrzenia:

Jak zakończyć z klasą związek

Gafy, nietakty, faux pas – jak z nich wybrnąć

Rzetelna praca – drugie imię gentlemana

Jak nosić koszulę – w spodniach czy na wierzchu?

Ponadto zachęcam do obejrzenia pozostałych filmów nakręconych w hotelu w Polanicy-Zdroju:

Gentleman w hotelu – 8 zasad zachowania z klasą

Gentleman w spa – jak się zachować z klasą

Gdybyście mieli jakieś pytania i chcielibyście, żebym na nie odpowiedział, zapraszam do ich zadawania. Najlepiej w komentarzach pod tym wpisem lub filmem.