Wręczanie kwiatów przy wyznaniu miłości, ekstrawagancki strój na wesele, wpływ muzyki na wizerunek człowieka i oczywiście sprawa nieśmiałości. To tylko niektóre z tematów poruszanych w najnowszym odcinku serii Pytania do Kielbana. Zapraszam!
Ponieważ w ostatnich podrygach lata pogoda nam dopisuje, w dwunastym już odcinku serii zabieram Was do jednego z ciekawszych miejsc w Poznaniu, na Cytadelę. Kiedyś był to rzecz jasna obiekt wojskowy. Zbudowali go Niemcy podczas zaborów. Później przejęli Polacy, by w czasie II Wojny Światowej powtórnie toczyć o niego zacięte walki z Niemcami.
Po wojnie Cytadela została w większości zburzona i zamieniona w park. Sporych rozmiarów park. Są jednak gdzieniegdzie nadal resztki zabudowań i bunkrów. Jak się dobrze przyjrzeć, widać czym był ten obiekt jeszcze sto lat temu. Niemniej dzisiaj to tylko historia, a przestrzenie Cytadeli są świetne na spacery rodzinne. To taki poznański Hyde Park, tylko, że mniej uczęszczany przez poznaniaków niż jego londyński odpowiednik.
W dzisiejszym odcinku odpowiadam na dziewięć pytań od czytelników i widzów, oraz dodaję na końcu dwa ważne ogłoszenia. Zobaczcie je koniecznie, jeśli informacje o tych sprawach Wam wcześniej umknęły.
Pytania z tego odcinka:
0:18 – Czy muzyka, której słuchamy ma wpływ na nasz wizerunek?
1:23 – Jak pokonać swoją nieśmiałość?
5:53 – Czy wesele znajomych to dobra okazja na ekstrawagancki strój?
7:48 – Czy podczas wyznawania miłości daje się wyłącznie czerwone róże?
8:45 – Co eksponować na półkach w swoim pokoju?
9:41 – Jakiego kosmetyku używam do układania włosów?
11:08 – Czy balsam do brody przyspiesza jej wzrost i zagęszcza?
12:12 – Jak strzyc brodę w stylu Ragnara z „Wikingów”?
13:08 – Co sądzę o „poszetkach” wszytych na stałe do brustaszy marynarki?
14:24 – Społeczność Czasu Gentlemanów – nasza grupa na Facebooku
15:11 – Moja książka „Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana” trafił do drukarni!
Czekam zatem na Wasze propozycje rzeczy do wyeksponowania na półkach i w gablotach.
Do dalszego poczytania:
Od czego zacząć słuchanie muzyki klasycznej
Osoba towarzysząca na przyjęciu – jak się zachować
Historia jazzu na 30 kultowych płytach
Jakie kwiaty kupić swojej damie – poradnik gentlemana
Pielęgnacja męskich włosów w czasach naszych dziadków
Kosmetyki do brody i wąsów – czego szukać i jak ich używać
Jak przycinać brodę podczas jej zapuszczania
Cytadela, 7 rano 🙂 Ani żywej duszy.
Początkowo miałem nagrywać właśnie wcześnie rano, ale sprawy mi się ułożyły inaczej. Myślę, że jakiś jesienny odcinek Pytań nagram tam w porannych mgłach. To bardzo wdzięczne miejsce.
Mam w pokoju witrynę wypełnioną książkami, a także płytami dvd/blu-ray. Na jednej półce mam klocki Lego z dzieciństwa, które pamiętają przełom wieku XX i XXI 🙂 Niesamowita nostalgia się uruchamia, kiedy tylko na nie spojrzę. Warto jest zaprezentować jakąś swoją kolekcję.
Również mam problem z nieśmiałością w stosunku do innych ludzi, wydaje mi się, że trochę wynika to z mojego niskiego wzrostu i drobnej budowy, co trochę odbiera mi poczucie własnej wartości. Pewności siebie dodaje mi dobry ubiór, dlatego też zainteresowałem się modą.
To ludzie decydują, czy muzyka wpływa na ich wizerunek. Automatycznie osoby słuchające metalu przechodzą na „ciemną stronę” ubioru, bo uzewnętrzniają pewne swoje cechy pasujące do tematyki muzyki. Ciekawe pytania zadano, przede wszystkim logiczne i nie odnoszące się do życia prywatnego pytanego. Można się czegoś nauczyć z takiego filmiku.
Na półce mam pamiątki z czasów, gdy jako nastolatek jeździłem do lasu na obozy harcerskie. Jest to szyszka, korzeń, krążek upiłowanego drzewa. Do tego trochę ozdób, które moim zdaniem pasują, np. mini lampa naftowa. Wszystko z XX wieku zatem podobnie jak Szymon stawiam na nostalgię.
„Należy raz na zawsze rozprawić się z zasadą głoszącą, jakoby nie uchodziło aby gość był lepiej ubrany od pana młodego. Otóż zawsze należy ubierać się lepiej od wszystkich. Należy być lepszym, silniejszym, inteligentniejszym, sprawniejszym, przetrącać karki wrogom oraz brać ich kobiety przy melodyjnym trzasku płomieni oblizujących gonty ich domostw.
Taka jest sztuka wojny dandysa.”
Przepraszam musiałem to wstawić.
Moje pułki są całkowicie zajęte przez książki:-) Mam też kilka przedmiotów które ustawiam przed książkami – np. kilka okazów muszli i minerałów (róża pustyni podarowana mi przez koleżankę) ozdobne pudełeczka i szkatułki, kilka rysunków w ramkach 🙂
Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?